• Zakończyliśmy sezon drugoligowy zwycięstwem! <3

Zakończyliśmy sezon drugoligowy zwycięstwem! <3

16 kwietnia 202312-

Kolejne emocje z udziałem Dream Team-u U-17, który w zaległej V kolejce rozgrywek II Ligi Kobiet fazy play-off o miejsca VII-XII zmierzył się na własnym parkiecie z drużyną TK Nowa Wieś!

Przypomnijmy w pierwszym spotkaniu rozgrywanym 21 stycznia 20MJ roku emocje sportowe towarzyszyły młodym-gniewnym z Miasta Sportu do ostatnich sekund zaciętej rywalizacji! Ostatecznie wygrywamy jednym oczkiem (70:71), więc rewanż zapowiadał się bardzo ciekawie...

Zaczynamy pewnie wychodząc po dziesięciu minutach na trzypunktowe prowadzenie (17:14), dobra zbilansowana gra w ataku, gdzie, aż sześć Basketek wpisuje się na listę "strzelczyń" pokazuje szeroki wachlarz sztabu trenerskiego aleksandrowskiej drużyny! <3

Kolejna odsłona również należy do uczennic SMS-LO Aleksandrów Łódzki, co prawda dwa oczka (15:13), to niewiele, ale ponownie udaje się zatrzymać starsze koleżanki z ośrodka Nowa Wieś, na niskiej zdobyczy punktowej!

Kiedy otwieramy drugą połowę, zaczynamy motać się w grze ofensywnej, brak skuteczności rzutowej momentalnie odbija się na wyniku, na szczęście w III kwarcie goście, również nie grzeszą jakością rzutową i dokładamy punkcik do przewagi!

Postawa w trzeciej części jest sygnałem, który potwierdza niestety, że w ostatnich dziesięciu minutach brakuje SMS-iankom koncentracji i konsekwencji :( Oddajemy pole podopiecznym trenerki Anny Adamczewskiej i robi się bardzo nieciekawie w końcówce IV kwarty, gdzie na szczęście wywalczyliśmy dogrywkę!

W dodatkowych pięciu minutach ponownie zawitało "wiosenne słoneczko" naszym aleksandrowianko, które bardzo szczęśliwie wygrywają... ponownie jednym oczkiem! <3

Dziękujemy ekipie TK Nowa Wieś za bardzo ambitną postawę i walkę do ostatniej sekundy, a naszym SMS-iankom dziękujemy za wywalczenie VIII miejsca w sezonie 2022/20MJ w rozgrywkach II Ligi Kobiet! <3

V kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet fazy play-off o miejsca VII-XII Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 16.04.20MJ r. (niedziela) godz.13.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - TK Nowa Wieś 55:54 (17:14, 15:13; 10:9, 8:14, d: 5:4) statystyki, tabela.

Wartym odnotowania jest fakt powrotu do dyspozycji Natalii Polak, debiutu drugoligowego Ulyany Niahanava (4 pkt.), powrotu do formy liderki zdobyczy punkowych Mai Zielińskiej (20 pkt., 1x3), dojrzała gra w kluczowych momentach spotkania Neli Salak (12 pkt., 2x3)! <3 Brawo WY!

Uzupełnienie szkolenia juniorek młodszych udziałem w trudnych i wymagających "warunkach" drugoligowych pozwoliło na zbieranie bezcennego doświadczenia, które mamy nadzieję pozwoli na "złapanie" pewności siebie w kolejnym, nowym sezonie!

Podziękowania za sezon 2022/20MJ dla sztabu trenerskiego Inna Kochubei, Adam Rajkowski, Jakub Wróblewski, Karol Stańczyk, sztabu medycznego Paweł Karasiak, Krzysztof Urbański, Karol Stańczyk oraz całego Dream Team-u U-17! <3

Szczególne podziękowania kierujemy do wspierających Kibiców Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki! <3

Do zobaczenia w nowym sezonie!