• VII miejsce po rundzie zasadniczej!

VII miejsce po rundzie zasadniczej!

13 marca 201712-

Podopieczne trenera Piotra Neydera, Edyty Koryzny i Daivy Jodeikaite mimo ambitnej walki zakończyły rundę zasadniczą przegraną w Jeleniej Górze...

Ostatnie spotkanie Basketek toczone równolegle z trzema meczami grupy B, miało dać odpowiedź o ostatecznej kolejności tabeli pierwszoligowej!

Zaczęliśmy rywalizację bardzo nerwowo, by po pierwszych pięciu minutach przegrywać z gospodyniami (8:4), ale kryzys pogłębiał się z każdą minutą. Na szczęście za sprawą kapitan Ewy Canert (19 pkt., 11 zbiórek, 1 asysta, eval 19!) przebudzamy się w czwartej minucie drugiej kwarty, odnotowując run 0:10! :). Ostatecznie na przerwę schodzić przy wyniku 35:29...

Po przerwie ponownie oddajemy pole naszym rywalkom, które skutecznie powiększają przewagę i przed ostatnią częścią rywalizacji aleksandrowskim koszykarkom pozostało do odrobienia, aż 16 oczek!

Podopieczne trenera Piotra mimo problemów zdrowotnych podrywają się do walki po raz kolejny i wygrywają pierwszą część ostatniej kwarty 3:12, zbliżając się na 7 oczek 55:48! Niestety dobrze dysponowane rzutowo jeleniogórzanki nie pozwoliły na zbliżenie się Basketek :(

Przegrana zadecydowała o VII miejscu aleksandrowskich koszykarek po rundzie zasadniczej, miejsce dające kolejny raz udział w fazie play-off-ów! Brawo! Gratulacje!

W parze play-off spotkamy się z drugą drużyną rundy zasadniczej grup B AZS Politechniką Koroną Kraków, przypomnijmy zagraliśmy dwukrotnie 1 października 2016 r., gdzie w Aleksandrowie Łódzkim przegrywamy 52:90, a w rewanżu 17 grudnia w Krakowie przegrywamy 77:57, więc do trzech razy sztuka :) walczymy o awans do półfinału fazy play-off!

Pozostałe pary play-off grupy B.

I Liga Kobiet XXII kolejka grupa B

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:55 (22:15, 13:14; 17:7, 13:19) statystykitabela.