• Przegrywamy po walce!
image

Przegrywamy po walce!

18 marca 201712-

Za nami drugie spotkanie fazy strefowej, gdzie zmierzyliśmy się z gospodyniami drużyną MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz, mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego...

Spotkanie w pierwszej część pokazało potencjał dziewcząt z obydwu drużyn, w "pomalowanym" bezapelacyjnie górowała bydgoszczanka Julia Niełacna (22 pkt.), a na obwodzie Basketka Karina Skopińska (13 pkt. 3x3). Ostatecznie kwarta otwierająca rywalizację zakończyła się wygraną podopiecznych trenerki Edyty Koryzny i Piotra Neydera 15:16!

W kolejnej odsłonie drużyna z Bydgoszczy prowadzona przez duet trenerski Krzysztofa Janika i Marcina Rosińskiego rozpoczyna serię celnych rzutów dystansowych (6 celnym w spotkaniu) wychodząc na prowadzenie 30:26...

Po przerwie ponownie zaangażowane aleksandrowskie koszykarki ambitnie walczyły o wyrównanie, ale niestety zawsze otrzymują udany kontratak przeciwniczek. Przedostatnia kwarta kończy się wynikiem 51:45! 

W ostatnich 10 minutach trenerzy Edyta i Piotr dają powalczyć i zebrać bezcenne doświadczenie całej ławce!

Gratulujemy koleżankom z Bydgoszczy, a Basketkom dziękujemy za mega zaangażowanie, dziś się nie udało, ale walczymy dalej! 


Strefa łódzko-kujawsko-pomorska U-18K
MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:47 (15:16, 14:9; 21:19, 18:2)
MUKS Bydgoszcz - Szymańska kapitan 9 pkt., Niełacna 22 pkt., Puzdrowska 20 pkt., Płatek 11 pkt., Preihs 3 pkt., Zalewska i Mazurek po 2 pkt., Jagodzińska, Śmiałek, Wohlfeil, Rybacka bez punktów, Winiatowska nie weszła na parkiet.
UKS Basket - Martyna Leszczyńska kapitan 10 pkt., Karina Skopińska 13 pkt., Jessica Solak, Wiktoria Kośla, Patrycja Krzyszczak i Marlena Piotrowska 6 pkt., Patrycja Borawska, Aleksandra Zwolińska, Justyna Samulak, Natalia Gozdek, Ewa Pietrzak i Kinga Chodorowska bez punktów.
Jutro walczy z drużyną Tomasza Urbana MMKK Katarzynki Toruń, startujemy o godz.11.00.