• Dream Team U-19 potwierdza MOC! Brawo WY! <3

Dream Team U-19 potwierdza MOC! Brawo WY! <3

19 stycznia 202212-

Mimo przemęczenia Dream Team U-19, który w miniony weekend zdobywa podczas trzydniowej wojny w Półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski awans do dwóch Finałów! <3 Udowadnia, że forma rośnie z każdym tygodniem! Wygrywa trzecie spotkanie w Mieście Sportu, a piąte w sezonie 2021/2022! Dziękujemy <3 a kochający Was Kibice Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki wierzyli w Waszą MOC od pierwszej do ostatniej minuty! <3

Po kilku przełożeniach doczekaliśmy się wreszcie pojedynku rewanżowego z XIV kolejki rozgrywek I Ligi Kobiet grupy A z beniaminkiem z Wołomina drużyną UKS Huragan Wołomin prowadzoną przez ikonę wołomińskiej koszykówki trenera Piotra Dąbrowskiego...

Rywalizacja pomiędzy drużynami miała bardzo poważny wymiar sportowy, ponieważ przypomnijmy spotkaliśmy się w Wołominie w pierwszej kolejce (2.10.2021 r.), wówczas lepsze okazują się Basketki (60:69). Dziś po ponad trzech miesiącach i rozegranych kolejnych 16 kolejkach "spotykamy się" w tabeli obok siebie! SMS-ianki z Miasta Sportu na X miejscu z 18 pkt. i bilansem 4 wygranych i 10 porażkach, a UKS z Wołomina na miejscu XI z identycznym bilansem - tutaj! Więc dzisiejsza rywalizacja może, być decydującą o losach utrzymania się w rozgrywkach pierwszoligowych!

I kwarta

Od mocnego uderzenia rozpoczynają wołominianki, które w dwie i pół minuty odskakują na 2:8, ale na szczęście w połowie kwarty mobilizujemy się i kończymy pierwsze dziesięć minut wynikiem 16:20, skutecznie odpowiadając na dobrą dyspozycję gości!

II kwarta

Kolejne dziesięć minut można określić podziałem na dwie części. Pierwsze pięć minut należy do UKS-u z Wołomina, który ponownie odskakuje na 12-punktową przewagę 24:36, by po chwili aleksandrowianki odnotowując run 11:3, dając nadzieję na II połowę spotkania!

Schodząc do szatni na dłuższą przerwę na tablicy wyników widnieje wynik 35:39...

III kwarta

Kiedy sztab trenerski SMS-ianek w osobach - Adam Rajkowski, Marcin Grocki oraz Sebastian Karalus martwiąc się o formę fizyczną swoich podopiecznych przeciera oczy ze zdziwienia, kiedy to w połowie trzeciej odsłony po znakomitej, zbilansowanej grze defensywnej i ofensywnej wychodzimy na najwyższe prowadzenie 52:44! Lecz wołominianki nie zamierzały odpuścić i wraz z gwizdkiem kończącym trzecią odsłonę zbliżają się na jedno oczko!

Na czwartą część schodzimy przy wyniku 54:53...

IV kwarta

Ostatnia kwarta, to część, którą można śmiało nazwać "kwartą remisów", które padają czterokrotnie, przy wynikach 60:60, 62:62, 64:64 oraz 66:66, walka punkt za punkt trwa, aż przez osiem minut! Ale wojnę nerwów wytrzymują Basketki, które pewne siebie i swoich umiejętności stają sześć razy na linii rzutów wolnych i wykorzystują 9 z 12 prób, które okazują się kluczem do tak arcyważnego zwycięstwa! <3 Gratulacje <3

Podziękowania dla wołominianek za walkę, a SMS-iankom ślemy serdeczne podziękowania za przełamanie niemocy z dwóch poprzednich spotkaniach rozgrywanych w Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki, przypomnijmy Płock (71:77), Gdynia (51:52) i ... do trzech razy sztuka, jak widać <3

Wyróżnienia indywidualne - MVP spotkania Basketka Kinga Stasinowska (28 pkt., 5x3 na 50%! na linii rzutów osobistych 5 na 6, 12 zbiórek, w tym trzy w ataku! 1 przechwyt i eval 28!) rewelacja <3 Kapitan Alicja Jarząb (17 pkt., 4/7 57,1% za dwa! 9 na 10 za 1! 8 zbiórek 4 w ataku! 3 asysty, eval 18), Natalia Rudzińska (11 pkt., 3x3, 3 zbiórki, 1 asysta, eval 6), Aleksandra Rok (8 pkt., 1x3, 4 zbiórki, 7 asyst! 3 przechwyty, eval 12) oraz wyróżnienie za wspaniałą walkę na "deskach" Emilki Bołbot (3 pkt., 14 zbiórek i uwaga w podziale 50%, 7 w ataku! 2 asysty, 1 przechwyt, 1 boli, eval 15). Brawo WY <3 czekamy na pozostałe uczennice SMS-LO z Miasta Sportu, w których drzemie wielki potencjał, my to wiemy, ale trzeba się otworzyć z "talentem" na świat! <3

XVI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa A Hala SMS-LO ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 Aleksandrów Łódzki

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Huragan Wołomin 75:69 (16:20, 19:19; 19:14, 21:16) statystyki, tabela.

Na chwilę odpoczniemy od rywalizacji pierwszoligowej, a wrócimy do gry 5.02.2022 r. pojedynkiem wyjazdowym z drużyną SMS PZKosz Łomianki, start o godzinie 13.00. Trzymamy mocno kciuki! <3