• Dzielne Basketki walczą do końca!

Dzielne Basketki walczą do końca!

26 lutego 201712-

Podopieczne trenera Piotra Neydera zakończyły lutowy maraton wyjazdem do Poznania, gdzie ponownie zmierzyły się zawodniczkami trenera Krzysztofa Dobrowolskiego! Po niezwykle udanych Mistrzostwach Polski U-22K, bardzo dobrym występie w rozgrywkach pierwszoligowych i wygranej z wrocławską młodzieżą, nastał czas na uwaga 7 spotkanie w przeciągu 11 dni, co więcej młodzież klasy I oraz drugiej została w domu, a zdziesiątkowane brakiem Natalii Tyczkowskiej (problemy zdrowotne taty, życzymy zdrówka i powrotu do zdrowia!) i Karoliny Filipczak (problemy zdrowotne i również życzymy zdrówka!) dzielnie powalczyły o kolejne punkty I Ligi Kobiet!

Cieszy powrót na ławkę SMS-ianek klasy maturalnej Weroniki Przybylak, Grety Kuszlik oraz Izabeli Zdrodowskiej.

Początek spotkania należał oczywiście do faworytek z Poznania, które bezlitośnie wykorzystały brak komunikacji w obronie Basketek, ale niespodziewanie z każdą minutą, to aleksandrowskiej koszykarki konsekwentnie budowały zbilansowaną grę w obronie i ataku! Efekt nieznacznie przegrana pierwsza odsłona (15:14), ale w drugiej części spotkania, niestety zauważalną były braki fizyczności naszych koszykarek, które mimo ambicji nie utrzymały równej gry z bardziej doświadczonymi koleżankami z Poznania!

Pierwsza połowa kończy się wynikiem 37:28, ale po dłuższej przerwie show rozpoczyna powracająca do formy kapitan drużyny poznańskiej Kinga Woźniak, która rzuca 4 z rzędu "trójeczki", a w całym meczu 6/7 za linii 6,75 m i mamy po dwóch minutach gry wynik 49:28 :(

Z kolejnymi minutami mozolenie odrabiamy straty, ale poznanianki, nie zamierzały dać nadzieję naszym Basketkom kontrolując spotkanie do ostatnich sekund. Po dobrych dwóch kwartach przegrywamy spotkanie, które mimo przegranej daje nam pewny udział w fazie play-off!

Gratulując drużynie z Poznania, dziękujemy za ambitną walkę "siedmiu wspaniałych" aleksandrowianek, które pokazały pazurki i godnie rywalizowały z jednym z faworytów do awansu do ekstraklasy! Dziękujemy :) Cieszą punkty wszystkich grających Basketek! Brawo!

XX kolejka I Ligi Kobiet grupa B

Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:54 (15:14, 2214; 21:8, 9:18) statystyki, tabela.
Za tydzień zapraszamy na ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozgrywane w hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie nietypowo bo w niedzielne popołudnie zmierzymy się z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego, start godzina 15.00!
Zapraszamy serdecznie, będzie to przedostania kolejka rundy zasadniczej, za dwa tygodnie kończymy wyjazdem do Jeleniej Góry!