• Kosztowna przegrana z Tęczą Leszno!

Kosztowna przegrana z Tęczą Leszno!

15 stycznia 201712-

Podopieczne trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzna w sobotnie popołudnie wyjechały do Leszna, gdzie zmierzyły się z drużyną, z którą w pierwszym meczu o wygranej zadecydowała dogrywka!

Zdziesiątkowana chorobami aleksandrowska drużyna pojechała do Leszna, bez podstawowych zawodniczek Natalii Danych i Karoliny Filipczak, a stan zdrowia pozostałych trzech Basketek Weroniki Karpiszuk, Martyny Leszczyńskiej i Wiktorii Kośli nie napawał optymizmem podczas rozgrzewki niepełnego dziewięcioosobowego składu UKS-u!

Choć znakomity początek spotkania, za sprawą dynamicznych wejść podkoszowych Agnieszki Myślak (12 pkt., 4 zbiórki, 3 asysty, 3 przechwyty, 15 eval), która zdobywa siedem punktów z rzędu, wyprowadzając aleksandrowską drużynę w trzeciej minucie rywalizacji na prowadzenie 2:7 napawał optymizmem! Niestety po minucie na tablicy wyniku był już remis 7:7, ale zacięta rywalizacja punkt za punkt trwała, aż do ostatniej minuty pierwszej kwarty, która należy do gospodyń i kończy się wynikiem 21:17!

Druga cześć zaciętej rywalizacji, to podział dobrej gry gospodyń i gości, w początkowej fazie dominują leszczynianki, które w połowie kwarty wychodzą na najwyższe prowadzenie 32:22, a w drugiej części drugiej odsłony mozolne odrabianie strat przez Basketki, które ostatecznie kończą pierwszą połowę przy wyniku 34:27!

Po przerwie przebudza się nasza kapitan Ewa Canert (7 pkt., 3 zbiórki, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 eval), która zdobywa pierwsze 7 punktów UKS-u, by w trzeciej minucie trzeciej kwarty zbliżyć się na 5 punktów do leszczynianek 39:34, niestety kolejne minuty należą do gospodyń, które w przeciągu 4 minut notują run 10:2! Ostatecznie na ostatnią, czwartą kwartę wychodzimy przy wyniku 55:44...

Ostatnie 10 minut spotkania nie zmienia oblicza zaciętej rywalizacji, ponownie trwa wyrównana gra obydwu drużyn, lecz nie udaje się aleksandrowskim koszykarkom odrobić strat, a leszczynianki kontrolując wynik spotkania ostatecznie wygrywają trzecie spotkanie w sezonie, co bardzo ucieszyło zawodniczki oraz kibiców zgromadzonych w legendarnej hali Trapez w Lesznie!

Niestety po raz kolejny nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi wzrostowej naszej drużyny, gra w "pomalowanym" pozostawia wiele do życzenia, no cóż pozostaje się kurować i mocno przygotować do zbliżających się ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które już w najbliższy piątek rozpoczynają się w Poznaniu!

Dziękujemy za ambitną walkę i determinację zdziesiątkowanej drużyny UKS-u, odpoczywamy na chwilę z pierwszą ligą na rzecz rozgrywek młodzieżowych, ale już dziś zapraszamy Państwa na 25.01.2017 r. (środa) do hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie zmierzymy się z łódzką drużyną ŁKS-u!

Początek derbowego spotkania o godzinie 17.30! Do zobaczenia!

XIV kolejka I LK grupa B

X-Demon Tęcza Leszno - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:55 (21:17, 13:10; 21:17, 10:11) statystyki, tabela.