• SMS Miasta Sportu kontra SMS Łódź...

SMS Miasta Sportu kontra SMS Łódź...

03 grudnia 201812-

W uzupełnieniu weekendowego grania, czas na opis wyjazdowego spotkania Team-u trenera koszykówki Piotra Rozwadowskiego i trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta, który w niedzielny wieczór zmierzył się w hali przy ul. Milionowej 12 w Mieście Łodzi z drużyną AKS SMS Łódź...

Spotkanie rozpoczęło się o wyrównanej gry i walki punkt za punkt, ale z każdą minutą agresywna obrona SMS-ianek Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim przynosi spodziewane efekty. Przechwyt za przechwytem (łącznie 39!), kontra za kontrą powodują, że już po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 22:52 dla ciężko pracujących Basketek :)

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ponownie press na całym boisku Team-u P&P powoduje wymuszone straty przeciwniczek, a przewaga punktowa zwiększa się z każdą minutą!

Bardzo cieszy zaangażowanie i wola walki naszych aleksandrowskich koszykarek, które odnotowują również bardzo dobre współczynniki koszykarskie - rzut za dwa 35/71 49,3 %!, za trzy pkt. 6/22 27,3 %, zbiórki 23/23 łącznie 46! mimo zdecydowanej przewagi wzrostowej gospodyń, 26 asyst! Wartym również odnotowanie jest fakt zdobyczy punktowych całej drużyny! Brawo WY :)

W niedzielnym składzie SMS-u Miasta Sportu znalazły się, aż cztery Basketki, które mimo zmęczenia po sobotniej bitwie pierwszoligowej w znaczący sposób pomogły swojej drużynie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach juniorek młodszych!

Dziękując za grę podopiecznym trenerki Elżbiety Nowak, gratulujemy aleksandrowskim koszykarkom za determinację i konsekwentność w zbilansowanej grze obronnej i w ataku!

IV kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-18

AKS SMS Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 42:107 (12:18, 10:34; 12:29, 8:25) statystyki, tabela.

SMS-iankami spotkaniem w Łodzi zakończyły rywalizację w ramach rozgrywek juniorek młodszych w Starym Roku 2018. Mecz z drużyną ze Skierniewic zostało przełożone na 10.02.2019 r. Przed reprezentacją SMS LO Aleksandrów Łódzki pozostały jeszcze po dwa spotkania w ramach rozgrywek I Ligi Kobiet, II Ligi Kobiet oraz juniorek starszych U-22! Więc jeszcze będzie się działo :) Powodzonka!