• Goldenki z Miasta Sportu zawitały w Bydgoszczy!

Goldenki z Miasta Sportu zawitały w Bydgoszczy!

06 stycznia 201912-

Niesamowite emocje towarzyszyły nam podczas trzech dni zmagań najlepszych drużyny juniorek starszych strefy kujawsko-pomorsko-łódzkiej!

Przypomnijmy zadaniem Turnieju Strefowego, było wyłonienie dwóch najlepszych drużyn, które będą reprezentowały strefę kujawsko-pomorsko-łódzką w fazie ogólnopolskiej, a do rywalizacji przystąpiły; gospodarz KS Basket 25 Bydgoszcz i MMKS Katarzynki Toruń (kujawsko-pomorskie) oraz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki jedyna drużyna z województwa łódzkiego!

Już wielkie emocje rozpoczęły się w piątek 4 stycznia, gdzie po bitwie wygrywamy z toruniankami 57:67, w sobotę dowiedzieliśmy się, że bydgoszczanki "wyrzuciły" z turnieju Katarzynki 88:66, więc przed niedzielną rywalizacją zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy już w Półfinałach Mistrzostw Polski U-22K!

Pytanie brzmiało, kto zdobędzie I miejsce premiowane rozstawieniem w jednej z czterech grup półfinałowych?!

Dream Team sztabu trenerskiego Adam Rajkowski i Dariusz Raczyński odpowiedział już po ośmiu pierwszych minutach, grając kosmiczny, niewiarygodny, odlotowy, fantastyczny,...basket niczym Golden State Warriors cztery celne rzuty dystansowe, panowanie w "pomalowanym", na półdystansie, udane wjazdy podkoszowe i co najważniejsze rewelacyjna obrona, która to pozwalała na swobodną grę w ataku! Gratulacje, brawo WY :)

Ostatecznie bój w pierwszej kwarcie kończy się wynikiem 25:14, w kolejnej części podopieczne trenera Piotra Kulpekszy zaczynają łapać rytm gry, ale Basketki skutecznie odpierały napór bydgoszczanek. Po bardzo wyrównanej II kwarcie pada sprawiedliwy remis 17:17!

Po przerwie ponownie poczuliśmy się jak Oracle Arena w słonecznej Kalifornii i za słowami kapeli The Mamas And The Papas - "California dreamin" uwierzyliśmy, że można spełniać marzenia, tylko wtedy jak bardzo się w nie wierzy! Kolejne trzy "trójeczki", a łącznie w meczu 12 celnych pokazało potencjał uzdolnionej aleksandrowskiej młodzieży! Przedostatnia kwarta w koncertowym wykonaniu SMS-ianek zakończyła się wynikiem 19:15! Woow!

Ostatnie dziesięć minut, to kwarta dla zmienniczek, ale dziś nikt nie zawiódł wszystkie Basketki z Dream Team-u pokazały charakter wojowniczek, ponownie wspaniała atmosfera Team Spirit stworzona przez sztab trenerski niosła nasze koszykarki do pewnego zwycięstwa! Brawo WY :)

Wielkie słowa uznania kierujemy właśnie do duetu A&D, że mimo przeciwności losu potrafili w tak krótkim czasie odbudować morale w aleksandrowskiej drużynie, przypomnijmy trudne ogrywanie młodzieży w spotkaniach w ramach rywalizacji I Ligi Kobiet oraz II LK przynosi zamierzone efekty, czego owocem jest pewny awans z pierwszego miejsca do Półfinałów Mistrzostw Polski i co jest najważniejsze, Basketkom sprawia to wielką radość! Dziękujemy :)

Słowa uznania dla bydgoskiego Team-u za ambitną postawę i gratulacje za awans! Całuski przesyłam do Paulinki Niedziółki (18 pkt. 2x3), byłej Basketki, bez której ciężko się nam żyje :) pozdrowionka "Niedzióła"!

III dzień Turnieju Strefowego juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz 77:64 (25:14, 17:17, 19:15, 16:18) statystyki

W najbliższy wtorek o godzinie 14.00 w siedzibie PZKosz odbędzie się losowanie czterech grup 1/2 MP U-22K!

Korzystając z okazji słowa podziękowań od całego Dream Team-u kierujemy do wspaniałych kibiców, którzy cały czas trzymali kciuki za powodzenie młodych-gniewnych, dla opiekunów SMS PZKosz Łomianki za wyrażenie zgody na zorganizowanie mini-zgrupowania w okresie międzyświątecznym, a noworocznym, dziękujemy Władzom Starostwa Zgierskiego, Władzom Miasta Aleksandrowa Łódzkiego, Dyrekcji SMS LO Aleksandrów Łódzki, Dyrekcji SP 1 w Aleksandrowie Łódzkim za stworzenie wyśmienitych warunków do uprawiania ukochanej koszykówki! Dziękujemy :)