• Wielki Finał U-12 za nami...

Wielki Finał U-12 za nami...

28 maja 201812-

Historia lubi się powtarzać :)

W niedzielne przedpołudnie 27 maja 2018 roku ponownie spotkaliśmy się w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim Wielki, ale tym razem podziwialiśmy Wielki Finał żaczek U-12 z udziałem czterech najlepszych drużyn rundy zasadniczej sezonu 2017/2018!

Wśród elity województwa łódzkiego koszykarek rocznika 2006 i młodsze znalazły się ośrodki według zajętych miejsc po rundzie zasadniczej;

1. MUKS Bełchatów trener Tomasz Wojciechowski
  2. PTK II Szmigiel Znaki Pabianice trenerka Mariola Szymańska
  3. PTK I Suwary Pabianice trenerka Marzena Głaszcz
  4. UKS Basket Aleksandrów Łódzki (gospodarz)

Ważnym podkreślenia jest udział aleksandrowskich Basketek, które w ubiegłorocznych rozgrywkach zajęły IX miejsce, by dziś być w elicie drużyn woj. łódzkiego! Prowadzone przez sztab trenerski Jakub Głuszek, Kacper Nowowiejski oraz Elena Redłowska-Agafonnikova w bieżącym sezonie wygrywają, aż 9 spotkań rundy zasadniczej, przegrywając dwukrotnie :)

Ale przejdźmy do szczegółów Wielkiego Finału...

Wyjątkowego finału, w którym spotkały się drużyny z tym samym bilansem wygranych i przegranych, a o kolejności zadecydowały tzw. "małe punkty" różnica punktowa (zdobytych/straconych) w bezpośredniej rywalizacji czterech drużyn!

Przypomnijmy schemat turnieju finałowego, to dwa półfinały z założeniem 1-4, 2-3 i dwa spotkania o miejsca III, IV przegrani meczy 1-4, 2-3 oraz wygrani meczy 1-4, 2-3 walczący o miejsca I, II. Aleksandrowianki w spotkaniu otwarcia zmierzyły się z bełchatowiankami...

To nie przypadek, że w rundzie zasadniczej o zwycięstwie zadecydowała dogrywka - 22.04.2018 r. (83:90)

Nie inaczej było w spotkaniu otwierającym Wielki Finał, pierwsza odsłona dla Team-u trenera Tomasza (18:15), ale aleksandrowianki nie rezygnują i dzielnie walczą w drugiej kwarcie schodząc na dłuższą przerwę przy wyniku (30:32)! Po przerwie nie ulega zmianie obraz gry, nadal trwa zacięty pojedynek, a o końcowych losach rywalizacji zadecydowała ostatnia część, gdzie za 5 przewinień kończy udział Basketka Tatiana Redłowska (13 pkt.). Ostatecznie mimo braków fizyczności, ale ambitnie walczące w obronie i ataku to bełchatowianki meldują się w kolejnym finale A! Niestety w aleksandrowskiej drużynie zawodzą gracze wysocy, którzy mimo dużej przewagi wzrostowej nie potrafiły wykorzystać potencjału...Oliwka Radziszewska (17 pkt.), to za mało, dzielnie wspierana przez Martynę Grzelak (12 pkt.) i Zofię Śmigiel (8 pkt.) nie były w stanie skutecznie bronić się w ostatnich minutach spotkania :(

Turniej Finałowy półfinał A (mecz 1-4)

MUKS Bełchatów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 65:56 (18:15, 12:17, 15:14, 20:10) statystyki

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny z Pabianic, bratobójczy pojedynek rozpoczyna się od bardzo wyrównanej pierwszej kwarty, ale z każdą kolejną minutą podopieczne trenerki Marioli dokładają punkty do przewagi, by ostatecznie wygrywając skutecznością rzutową wywalczyć drugi Finał A w sezonie 2017/2018!

Turniej Finałowy półfinał B (mecz 2-3)

PTK II Szmigiel Znaki Pabianice - PTK I Suwary Pabianice 62:31 (11:10, 12:5, 18:8, 21:8) statystyki

Po mega emocjach w spotkaniach półfinałowych nadszedł czas na walkę o miejsca I-IV, gdzie w finale B spotkały się drużyny z miejsc 3, 4 po rundzie zasadniczej!

Podopieczne trenerów Jakuba, Kacpra i trenerki Eleny wreszcie nie "przesypiają" pierwszej kwarty, gdzie po zaciętej walce pada remis (9:9), ale kolejne dwie odsłony ponownie pokazują, że wysocy gracze z Miasta Sportu nie potrafią wytrzymać presji i mimo wielkiego potencjału nie pomagają drużynie :( ale Basketki nie poddają się i dzielnie walczą w ostatnich minutach rywalizacji o brązowe medale, niestety pogoń za pabianiczankami nie powiodła się, ale jesteśmy z Was dumni!

Turniej Finałowy finał B (o miejsca III-IV)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK I Suwary Pabianice 36:42 (9:9, 11:14; 8;13, 8:6)

Historia lubi się powtarzać!

W Wielkim Finale zmierzyły się drużyny, które już przed tygodniem walczyły również o złoto! Podopieczne trenera Tomasza kontra ekipa trenerki Marioli! Ponownie byliśmy świadkami ambitnej walki "maluchów" z Bełchatowa ze zbilansowaną ekipą z Pabianic, która na każdej pozycji wykorzystywała przewagę, a "głębia" składu pabianiczanek pozwoliła na spokojne granie o złoto! Drużyny zasługujące na Finał A pokazały wspaniałe zaangażowanie w grze obronnej i w ataku, ten finał mógł być wzorem dla dużo starszych koszykarek, gdzie ambicja słabszych fizycznie bełchatowianek mieszała się z "walcem" z Pabianic, które zasłużenie zdobywają Mistrzostwo woj. łódzkiego!

Turniej Finałowy finał A (o miejsca I-II)

MUKS Bełchatów - PTK II Szmigiel Znaki Pabianice 61:72 (18:24, 10:16; 10:12, 23:20)