• Liderki wyjechały do Kutna!

Liderki wyjechały do Kutna!

14 maja 201712-

W przedostatnim turnieju najmłodszej kategorii wiekowej rozgrywek ŁZKosz, skrzatek U-11 rocznika 2006 i młodsze podopieczne trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej i trenera Jakuba Głuszka wyruszyły do Miasta Kutna, gdzie zawsze szkolenie młodzieży stoi na wysokim poziomie...

Niestety trenerzy Elena i Jakub mieli duży problem ze skompletowaniem składu wyjściowego; kontuzje, wycieczki, komunie...ale mimo kilku braków podstawowych Basketek zmotywowane liderki wyjechały zdobywać kolejne punkty przybliżające je do udziału w Wielkim Finale Skrzatek U-11! :)

Spotkaniem otwierającym turniej w Mieście Kutnie stała się rywalizacja głownianek i kutnianek, gdzie gospodynie musiały uznać wyższość podopiecznych trenera Michała Chudzickiego.

Skrzatki U-11 turniej w Mieście Kutnie

TK Alles Basket Głowno - KKS Pro-Basket Kutno 24:10 (8:1, 8:5, 8:0, 0:4) statystyki

Druga rywalizacja, to hit sportowy turnieju w Mieście Kutnie, gdzie spotkały się jak dotąd niepokonane aleksandrowianki i głownianki. Początek meczu zapowiadał zaciętą walkę podkoszową, ale z każdą minutą znakomita obrona Basketek zbilansowana z atakiem przynosi zamierzony efekt! Niestety w trakcie rywalizacji kontuzji uległa nasza kapitan Tatiana Redłowska oraz Oliwia Radziszewska, które dołączyły do "grona uszkodzonych kostek", gdzie czekała na nie kolejna "uszkodzona" Basketka Wiktoria Mikuła :) życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrówka!

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - TK Alles Basket Głowno 47:21 (8:5, 15:2, 12:3, 12:11) statystyki

W ostatnim meczu turnieju kutnowskiego skrzatek zmierzyliśmy się z gospodyniami, które prowadzone, są przez wracającego do rozgrywek żeńskich trenera Tomasza Pasińskiego :) Spotkanie z koleżankami z Miasta Kutna, było okazją do "chwili" odpoczynku dla podstawowych graczy aleksandrowskiej ekipy, by tym razem prym wiodły Basketki z mniejszym doświadczeniem i rozpoczynające przygodę z ukochaną koszykówką! Nie zawiodły, ich znakomita postawa bardzo cieszyła trenerów Elenę i Jakuba :) Brawo!

KKS Pro-Basket Kutno - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 13:52 (4:15, 1:12, 2:21, 6:4) statystyki, tabela.

Dziękujemy i gratulujemy najmłodszym aleksandrowskim koszykarkom za kolejne dwa zwycięstwa znacznie przybliżające ich do Wielkiego Finału! Brawo :)

Imponujące statystyki drużyny UKS-u potwierdzają znakomicie zbilansowaną grę w ataku (420) oraz obronie (156), wzór dla innych Basketek! Brawo :)

Przypomnijmy wszystkie aleksandrowskie koszykarki uczestniczą w Programie SMOK sponsorowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Koszykówki! Dziękujemy :)

Przed nami ostatni turniej rundy zasadniczej skrzatek U-11, który odbędzie się w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim!

Program ostatniego turnieju skrzatek U-11 rundy zasadniczej;

godz.11.00 Widzew Łódź - UKS Basket Aleksandrów Łódzki