• Po raz pierwszy RAZEM na parkiecie <3

Po raz pierwszy RAZEM na parkiecie <3

01 lutego 202012-

W sobotni poranek Dream Team U-16 pod wodzą sztabu trenerskiego - za przygotowanie koszykarskie odpowiedzialne trenerki Elena Redłowska-Agafonnikova i Marzena Głaszcz, za przygotowanie motoryczne Michał Sagan, sztab medyczny - fizjoterapeuta Paweł Karasiak oraz fizjoterapeutka Sonia Bałwas, po raz pierwszy połączonych sił z Miasta Sportu oraz zaprzyjaźnionych Pabianic zadebiutowały w sezonie 2019/2020...

I jak to w życiu bywa...Basketki roczników 2004 i młodsze dziś miały mega egzamin swoich umiejętności koszykarskich, jak również, a może przede wszystkim wytrzymałości psychofizycznych! Nie dość, że był to ich pierwszy mecz, w tym składzie, to również pierwsza rywalizacja grupy Finału A (o miejsca I-VI) walki o mistrzostwo województwa łódzkiego!

By nie dokładać do pieca :) hit kolejki - zmierzyły się najlepsze drużyny fazy zasadniczej grupy A i B! :)

Niepokonany lider grupy B rundy zasadniczej drużyna Widzewa Łódź kontra UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki!

Już pierwsza część otwierająca spotkanie zapewniła znakomite emocje sportowe, godne hitu kolejki numer I, walka kosz za kosz, gdzie każda z drużyn pokazała swój potencjał w ataku, jak i w obronie! Determinacja, ambitna postawa i tempo gry mogły podobać się licznie zgromadzonym Kibicom obydwu drużyn przy ul. Czajkowskiego 14 w Łodzi. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 16:15 dla gospodyń...

W drugiej odsłonie Basketki zaczynają coraz lepiej wykonywać zadania w obronie, ale niestety nadal nie "łapią" skuteczności rzutowej, która okazała się zmorą pierwszej próby naszych koszykarek! Odrabiamy punkcik i na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 30:30!

Dream Team U-16 w przedostatniej części zaczyna dobrze funkcjonować w obronie, gdzie każda wchodząca na parkiet Basketka jest zaangażowana i próbuje wspierać swoją drużynę oddając serducho! Kiedy powoli odzyskujemy pewność w ataku i skuteczniej wykańczamy ciężko wypracowane akcje, otrzymujemy nagrodę w postaci dziewięciopunktowej przewagi, ale kolejne proste błędy w wyprowadzaniu piłki spod własnego kosza oraz brak zastawienia i oddania kilku istotnych zbiórek przeciwniczkom powoduje, że kończymy III kwartę wynikiem 46:49!

Ostatnie dziesięć minut zaciętej rywalizacji, to kwintesencja młodzieżowej koszykówki, gdzie niespodziewanie gospodynie odradzają się, ale niestety pomagamy im sami popełniając wiele błędów, po dramatyczną końcówkę, gdzie zdeterminowane Basketki odrabiają punkcik za punktem i mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło...szczęścia!

Niestety poziomu sportowego nie wytrzymują sędziowie spotkania, którzy zepsuli hit pierwszej kolejki :(

Kolejną sprawą bulwersującą jest obiekt na ul. Czajkowskiego 14 w Łodzi, gdzie na pewno nie powinny być rozgrywane spotkania rangi kadetek! Ryzyko odniesienia kontuzji jest stałym elementem, który dokładamy młodzieży grającej na tym obiekcie! Niedopuszczalne!

Po emocjach czas na krótkie podsumowanie.

Rozpoczęliśmy etap ogrywania naszych Basketek poprzez walkę w Finale A, każde spotkanie z sześciu, będzie niezastąpionym elementem przygotowań do walki o Wielki Finał Mistrzostw Polski U-16!

Krok za krokiem, przed nami ciężka praca na treningach koszykarskich i motorycznych! Podstawy, są obiecujące dobra obrona i atak z kilkoma elementami poprawy, ale dziś pokazaliśmy, że Projekt UKS/PTK miał w każdym aspekcie sens i co najważniejsze ma Wielką przyszłość! Tego Wam życzymy i dziękujemy Wam za dziś! <3

Jesteśmy z Waszej postawy dumni! <3

Korzystając z okazji dołączamy się do życzeń urodzinowych trenerki łódzkiej drużyny Anny Chodery - Wszystkiego NAJ... :)

Dziękujemy za wsparcie wszystkim Kibicom Dream Team-u U-16! <3

Kolejka I rozgrywek kadetek U-16

Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:66 (16:15, 14:15; 16:19, 21:17) statystyki, tabela.

Za tydzień wracamy do naszej Hali SP przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu, gdzie zmierzymy się z drużyną z Ksawerowa, początek rywalizacji o godzinie 11.00! Serdecznie zapraszamy :)