• Po emocjach sportowych odpadamy z MPP!  :(

Po emocjach sportowych odpadamy z MPP! :(

21 lutego 202112-

Przypomnijmy reprezentacyjna drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego uczestniczyła od piątku w II edycji Młodzieżowego Pucharu Polski i walczyła w Poznaniu o udział w Wielkim Finale (czterech drużyn)! W Półfinałowym Turnieju, w którym o awans rywalizowały gospodynie ENEA  AZS Poznań, drużyny UKS Dwójka Kamienica Polska oraz GTK Gdynia rozpoczął się dla Basketek nieszczególnie :( mimo znakomitego początku ulegamy wysoko poznaniankom 75:58, co w konsekwencji przełożyło się na niedzielny mecz z gdyniankami, z którymi musieliśmy wygrać różnicą minimum 13 pkt.!

Zmotywowane, zdeterminowane aleksandrowianki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika pokazują "aleksandrowski charakter" i walczą od pierwszego gwizdka...

I kwarta

Po czterech pierwszych minutach wychodzimy na prowadzenie 3:8 pewnie grając 1 na 1! Kiedy kontrują gdynianki na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony ponownie odskakujemy na kilka oczek (10:17), by ostatecznie zakończyć pierwsze 10 minut wynikiem 14:17! Z takiej postawy jesteśmy dumni, pełne zaangażowanie każdej z aleksandrowianek, wiara w zwycięstwo mimo przeciwności losu! Brawo WY <3

II kwarta

Szczęśliwe Basketki rozluźniają się w grze obronnej i pozwalają podopiecznym trenerki Karoliny Wieczorek i asystentowi Tomaszowi Budziszowi na złapanie rytmu gry :( Po pierwszych trzech minutach przegrywamy już 21:17 :( ale po chwili wracamy do dobrej gry ze zbilansowanym atakiem i obroną, odnotowujemy run 6:0! Ale wraz z rozpoczęciem drugiej połowy II części rozpoczęła się walka punkt za punkt, wymiana ciosów, w której lepiej poradziły sobie gdynianki... Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 38:33...

III kwarta

Niestety ponownie pozwalamy na zbyt wiele koleżankom z Pomorza :( które potrzebowały jedynie trzech minut, by odnotować najwyższe dotychczasowe prowadzenie 44:33! Ale Dream Team U-19 nigdy się nie poddaje i w optymistycznie zakończył przedostatnią kwartę 58:49...

IV kwarta

Ostatnie dziesięć minut potwierdzają, że aleksandrowianki mimo pechowych zdarzeń i braków w składzie toczą wyrównane pojedynki z najlepszymi drużynami z Polski, a dobre wieści z Miasta Sportu pozwalają nam wierzyć, że będziemy mieli do dyspozycji na Mistrzostwach Polski ozdrowieńców <3

Dziś gratulujemy gdyniankom, które wygrywają Turniej Półfinałowy MPP w Poznaniu, ale podziękowania za ambitną postawę dla Dream Team-u U-19 potwierdzają prawidłowy kierunek szkolenia w Mieście Aleksandrowie Łódzkim! Wrócimy do ciężkiej pracy, przeanalizujemy plusy i minusy naszej gry i wrócimy silniejsi do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski U-19, który odbędzie się w terminie 5-7.03.2021 r., a gospodarza poznamy już w najbliższą środę!

Dziękujemy Wam za miniony weekend, w którym potwierdzacie wielki potencjał Dream Team-u U-19, przełamujecie swoje słabości, mimo, że w składzie mieliśmy jedynie dwie dziewiętnastolatki, perspektywiczna aleksandrowska drużyna powalczy o Finał MP, już niedługo! Brawo WY <3

Turniej Półfinałowy Młodzieżowego Pucharu Polski grupa dzień III

GTK Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:58 (14:17, 24:16; 20:16, 11:9) statystyki

Wyniki Turnieju Półfinałowego MPP

Wyniki Turniejów Ćwierćfinałowych MP

W puli ośmiu drużyn walczących o Wielki Finał Mistrzostw Polski U-19 znalazły się;