• Nieoczekiwany początek MP U-19! 0:1 dla Dream Team-u U-19 :(

Nieoczekiwany początek MP U-19! 0:1 dla Dream Team-u U-19 :(

17 marca 202112-

W środę 17-go marca 2021 r. nastąpiła inauguracja Wielkiego Finału Mistrzostw Polski juniorek starszych, a bohaterkami, które przejdą do historii polskiej koszykówki młodzieżowej, są drugie siły województwa wielkopolskiego i łódzkiego!

Miasto Gdynia jest gospodarzem pierwszego w historii Turnieju Finałowego w nowej formule rozgrywkowej U-19, przypomnijmy rocznik 2002 i młodsze...

Spotkanie drużyn ze Swarzędza i Miasta Sportu miało dać odpowiedź, czy podopieczne sztabu trenerskiego - Adam Rajkowski, Agata Maciejewska, Mateusz Bukacki, Sonia Bałwas, są gotowe do walki o najwyższe cele?!

Odpowiedź otrzymaliśmy już po pierwszych dziesięciu minutach...

I kwarta

Zmotywowane i zdeterminowane Basketki od pierwszych minut chciały pokazać si50:35 łę w ataku i obronie, ale niestety tragiczna skuteczność rzutowa zahamowała zapędy aleksandrowskiej młodzieży. Nerwowe, chaotyczne akcje mają odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych UKS-u, tylko cztery oczka w sześć pierwszych minut :( Na domiar złego do głosu dochodzą podopieczne trenerek Anna Talarczyk i  asystentki Magdaleny Dedio!

W efekcie przygrywamy pierwszą odsłonę wynikiem 13:8...

II kwarta

Wreszcie w kolejnej odsłonie coś drgnęło i doprowadzamy do remisu 15:15, mając nadzieję na powrót do bardzo dobrej gry z półfinałów! Niestety strata za stratą (łącznie 27 w całym meczu) dają możliwość swarzędzankom!

Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 21:21...

III kwarta

Ponownie nie potrafimy się skutecznie przebić i "wolimy głową  mur", dobrze zorganizowane przeciwniczki nabierają pewności siebie i kontrując kilkukrotnie wychodzą na prowadzenie 33:29 :(

IV kwarta

Kiedy drużyna ze Swarzędza "odjeżdża" Basketkom w połowie ostatniej kwarty na 15 pkt. (50:35) nikt już z Rodziny UKS-u nie wierzył w końcowy sukces, ale nadzieje odżywają po run-ie 8:0 w wykonaniu SMS-ianek z Miasta Sportu :) niestety pogoń za gospodyniami spotkania zakończyła się wraz z końcowym gwizdkiem... zabrakło czasu :)

Gratulacje dla ambitnie walczących swarzędzanek, a aleksandrowiankom dziękujemy za determinację w ostatnich minutach! Never give up!

I dzień Mistrzostw Polski juniorek starszych U-19

UKS Lider Swarzędz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:51 (13:8, 8:13; 12:8, 24;22) statystyki

Wszystkie wyniki pierwszego dnia Finałów MP U-19

Jutro ponownie walka z drużyną z Wielkopolski, tym razem rywalem naszych Basketek, będą mistrzynie drużyna Enea AZS Szkoła Gortata Poznań, startujemy o godzinie 13:45!