• Inauguracja sezonu 2017/2018 U-22 w bólach...

Inauguracja sezonu 2017/2018 U-22 w bólach...

25 października 201712-

W środowy wieczór podopieczne trenerów Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego, Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka rozpoczęły udział w rywalizacji juniorek starszych U-22, w wyjazdowym pojedynku z drużyną AKS SMS Łódź!

Już pierwsze minuty rywalizacji zapowiadały problemy Basketek, brak skuteczności rzutowej na obwodzie i w "pomalowanym", na domiar złego "dziurawa" obrona, w efekcie przygrywamy I kwartę 27:15 :( łodzianki, podopieczne trenerów Marcina Markowicza i Elżbiety Nowak szokowały wysokim procentem rzutowym! W drugiej odsłonie powoli łapaliśmy rytm gry, wygrywamy II kwartę różnicą 5 oczek i wreszcie zaczynamy lepiej bronić! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 40:33...

Po przerwie ponownie utrzymujemy poprawną grę obronną i w ataku, kluczowa dla losów spotkania okazała się kontuzja podstawowej zawodniczki z drużyny AKS-u kapitan Natalii Gwizdały (21 pkt.) - podkręcony staw skokowy, życzymy powrotu do zdrowia i zejście za pięć przewinień byłej SMS-ianki Klaudii Łapińskiej (2 pkt.). Aleksandrowskie koszykarski momentalnie wykorzystują sytuację i odnotowują od 2 minuty do 8 run 16:0 i kiedy przy stanie 44:51 myśleliśmy, że mecz jest zakończony, to łodzianki po raz kolejny ucierają nosa podopiecznym trenera Piotra, precyzyjnie łodzianka Karolina Podkańska wszechobecna na parkiecie (22 pkt.). Na ostatnie dziesięć minut schodzimy przy wyniku 53:51:(

Identyczna zdobycz punktowa rywalizujących drużyn z II i III kwarty (13:18) pozwoliła na kontynuację emocji sportowych w hali przy ul. Milionowej 12 w Łodzi! Ostatnią część rozpoczynamy od szybkiego wyjścia na prowadzenie 53:55, pozwalamy jeszcze na zdobycie 6 punktów przeciwniczkom, ale w pełni kontrolując wydarzenia doprowadzamy do pierwszej wygranej Basketek, przypomnijmy czwartej drużyny w Polsce z ubiegłego sezonu!

Gratulujemy Basketkom i dziękujemy za pierwsze zwycięstwo, choć liczmy, że "rozgrzewka" przed turniejem strefowym (4-7.01.2018 r.) już nastąpiła i czekamy na styl, do którego nas przyzwyczaiły, wielkie zaangażowanie w obronie i skuteczne akcje podkoszowe i na obwodzie! :)

Juniorki starsze U-22 1 kolejka

AKS SMS Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 59:71 (27:15, 13:18; 13:18, 6:20) statystyki

Za dwa tygodnie w środę (8.11.2017 r.) zadebiutujemy we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim, serdecznie zapraszamy naszych kibiców na godzinę 19.00!