• Horror z happy endem :)

Horror z happy endem :)

16 października 201612-

Podopieczne trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzna stworzyli wraz z koleżankami z Leszna mega emocje, które trzymały widzów do ostatnich sekund dogrywki!!

Już pierwsza kwarta zapowiadała wyrównany pojedynek, a początek punkt za punkt zwiastował duże emocje. Kilka dobrych indywidualnych akcji Agnieszki Myślak czy Weroniki Telengi nie pozwoliły odskoczyć na więcej niż 2 punkty drużynie z Leszna. Częste zmiany prowadzeń i wiele ciekawych akcji sprawiło, że miłe dla oka widowisko w pierwszej części spotkania skończyło się wynikiem 19-20.

Druga kwarta zaczęła się spokojnie, gdyż przez pierwsze 2 minuty spotkania żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć punktów. Gdy już na dobre zaczęło się strzelanie, niestety raczej trafiały zawodniczki gości, które dzięki równowadze między grą w ataku a walką w defensywie wygrały drugą odsłone meczu 21-11 i w całym spotkaniu prowadziły 41-30.

Trzecia część spotkania nie przyniosła większych zmian w wyniku, a gra przypominała bardzo tą z pierwszych dziecięciu minut meczu. Walka punkt za punkt i ciągłe prowadzenie zespołu Tęczy Leszno. Basketki starały się jak mogłaby choć na mniej niż 8 punktów zbliżyć się do rywalek, jednak te zawsze odpowiadały na udane ataki gospodyń. Po 30 minutach w hali przy Waryńskiego było 46-58.

Czwarta kwarta przez pierwsze minuty nie zwiastowała zmian w grze, wciąż to koszykarki z Leszna prowadziły. Nagle na 5 minut przed końcem spotkania doszło do niesamowitego przebudzenia zespołu trenera Neydera i trenerki Koryzna. Basketki w nieco ponad 2 minuty odrobiły 12 punktową stratę, dzięki czemu po niesamowicie emocjonującej końcówce doprowadziły do 5 minutowej dogrywki.

W dogrywce większym wyrachowaniem wykazały się aleksandrowskie koszykarki, które przez cały doliczony czas pewnie prowadziły i nie dały sobie tego prowadzenia wydrzeć. Dobra końcówka niesamowicie emocjonującego widowiska i wygrywamy 84-80!

Ten mecz miał wszystko to, za co kochamy koszykówkę, to był prawdziwy dreszczowiec z happy end'em :D
BRAWO!! GRATULACJE!!

I LK (III kolejka)
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - X-Demon Tęcza Leszno 84:80 (19:20, 11:21; 16:17, 27:15, d.11:7)
Statystyki spotkania pod linkiem;

Za tydzień derby łódzkiego jedziemy do Łodzi, gdzie zmierzymy się z liderem ekipą ŁKS SMS Łódź, start godz.18.30