• Udany początek nowego roku w wykonaniu aleksandrowianek!

Udany początek nowego roku w wykonaniu aleksandrowianek!

06 stycznia 201712-

Od zwycięstwa rok 2017 rozpoczął nasz pierwszoligowy zespół, podopieczne duetu trenerskiego Neyder/Koryzna odniosły pierwszą wygraną w nowym roku kalendarzowym pokonując ostatnią w tabeli drużynę ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski 81:55.

Do swojego 12 meczu w sezonie 2016/2017 zawodniczki UKS przystępowały jako faworyt. Spotkanie zaczęło się od dobrej gry gospodyń, które szybko wyszły na prowadzenie 6:0. Przez następne pół kwarty gra się wyrównała, a kolejny odskok od rywalek Basketki zaliczyły na dwie i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty, dzięki czemu po pierwszej części spotkania zespół z Aleksandrowa prowadził 24:9. Druga kwarta meczu to z początku kontynuacja dobrej gry aleksandrowianek, które w pewny momencie prowadziły już 20 oczkami. Niestety od połowy kwarty gra gospodyń nie wyglądała już tak dobrze, za to obudziły się przyjezdne, które do końca pierwszej połowy meczu odrobiły jeszcze 11 punktów, dzięki czemu na przerwę schodziły tylko z 9 punktami straty. W pierwszej kwarcie trzeba pochwalić cały nasz zespół, który przez 20 minut nieprzerwanie tworzył kolektyw, a drużynowa gra pełna kombinacyjnych akcji i cieszyła oko licznie zebranych na hali przy ulicy Waryńskiego kibiców.

Początek drugiej połowy meczu to już świetna gra przyjezdnych, które powoli zaczęły odrabiać straty i po 5 minutach 3 kwarty przegrywały już tylko 4 punktami. Na szczęście podopieczne trenera Neydera w porę się obudziły i wróciły na właściwe tory, dzięki czemu na tablicy wyników po 3 kwarcie gospodynie miały 12 punktów więcej. Ostatnia część spotkania to już zdecydowana dominacja teamu z Aleksandrowa Łódzkiego, kolejna koncertowa gra drużynowa w wykonaniu gospodyń i powiększanie przewagi, która ostatecznie wzrosła do 26 punktów.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 81:55. Choć wynik tego nie pokazuje, to duża część meczu była bardzo wyrównana. Trzeba przyznać, że momentami zespół z Wodzisławia Śląskiego grał bardzo dobry basket i pokazał się na parkiecie w hali przy ulicy Waryńskiego z dobrej strony. Dziękujemy za ambitną walkę naszym rywalom oraz trenerom Grzegorzowi Korzeniowi i Adamowi Kubaszczykowi i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Po spotkaniu z Olimpią na wyróżnienie zasługuje cały nasz zespół, który dzięki świetnej drużynowej grze momentami grał znakomity basket, a każda z zawodniczek była ważnym punktem w układance sprawnie prowadzonej przez trenerów Piotra Neydera i Edytę Koryzna.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 81:55 (24:9, 16:22, 17:14, 24:10)

Statystyki i tabela I LK grupa B

Wartym podkreślenia była nowa prezentacja naszej drużyny, w którą zaangażowane zostały nasze najmłodsze Basketki, które ubrane w stroje SMOK SP 1 Aleksandrów Łódzki pięknie wyglądały wychodząc z zawodniczkami pierwszoligowymi! Dziękujemy trenerce Elenie Redłowskiej-Agafonnikovej, trenerowi Jakubowi Głuszkowi oraz Basketkom roczników 2005 i młodsze, było rewelacyjnie!

Po raz kolejny zaskoczył nas salon fryzjerski "Roksana" oraz salon kosmetyczny "Mani-Pedi make up!", a więc słynny aleksandrowski Salon "E&E" z ul. Bratoszewskiego 28, który przygotował voucher dla ... Pani Beaty Grzelak, której serdecznie dziękujemy za pomoc w klubie!

Podziękowania dla Salonu "E&E"! :) również serdecznie dziękujemy za reportaż Panu Robertowi Danychowi!