• Dream team U-15 przybliża się do Finału A! <3 Brawo WY <3

Dream team U-15 przybliża się do Finału A! <3 Brawo WY <3

06 lutego 202212-

Niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli rozegrały podopieczne trenerów Dariusza Raczyńskiego i Kacpra Nowowiejskiego, mowa o kadetkach U-15 (rocznika 2007 i młodsze)! Drużyny z Miasta Sportu i Widzewa Łódź miały przed spotkaniem identyczną liczbę zwycięstw i porażek 5-6, więc o awansie zadecydują wyniki trzech ostatnich kolejek, a pierwszą z nich, był pojedynek bezpośredni zainteresowanych ekip!

Przypomnijmy w pierwszej konfrontacji widzewianki wygrały, nieznacznie (41:38), więc do odrobienia zostały tylko trzy oczka!

Zdeterminowane Basketki od pierwszych minut pokazały, jak bardzo im zależy na dzisiejszej rywalizacji, aktywne w obronie i ataku, już w pierwszych dziesięciu minutach zdominowaliśmy obydwie deski! Wychodzimy na 6-punktowe (17:11), ale dopiero się rozkręcaliśmy <3

W drugiej kwarcie pobudzane przez trenerkę Sylwię Wieczorek widzewianki rozpoczynają pogoń za aleksandrowiankami, ale podopieczne Coach-ów Dariusza&Kacpra skutecznie odpowiadają i gdyby skuteczność rzutowa za "1", była ciut lepsza, to różnica zwiększyłaby się o kolejne 8 pkt., a tym czasem zamykamy pierwszą połowę 39:27...

Kiedy pewne siebie Basketki rozpoczynają III kwartę z wielkim animuszem i zdobywają run 11:0 licznie zgromadzeni Kibice Rodzinki UKS-u wiedzieli, że tego spotkania już nie przegramy, a już powoli możemy dopisać 2 pkt. za zwycięstwo! <3

Kontrolując ostatnie dziesięć minut odnosimy 6 zwycięstwo, które bardzo przybliżyło Dream Team U-15 do wyznaczonego celu sezonu 2021/2022 - przebicie się do Finały A, czyli pierwszej czwórki województwa łódzkiego! Brawo WY <3 Gratulacje! <3

Dziś wyróżnienia indywidualne rozpoczynamy od największej pozytywnej niespodzianki celna "trójeczka" z pozycji "0" Karol - Karoliny Kaźmierczak, jej 12 punktów, liczne zbiórki i jak jeszcze popracujemy nad elementem "zastawiania", to będzie pięknie! Brawo TY <3

Oliwka Gleń (14 pkt.) najlepiej dziś punktując aleksandrowianka, tak bardzo była zaangażowana w obronę, że przedwcześnie musiała opuścić parkiet za przekroczenie limitu 5 przewinień. Brawo Oli <3

Weronika Szer (13 pkt.) kolejna z Basketek "dominatorek" na deskach, znakomicie grająca 1 na 1, tylko te rzuty osobiste, ale poprawimy! Brawo Wera <3

Kapitan Weronika Lisiecka i Asia Bajsarowicz zdobywczynie po 11 pkt. dziś udowodniły po raz kolejny, jak ważne pełnią funkcje w Dream Team-ie U-15! Brawo Lisek, Asiula <3

Wyróżnienie również przesyłamy Nikoli Sitarek (6 pkt.), która jako najmłodsza na aleksandrowskim parkiecie dzielnie walczyła i wspierała starsze koleżanki! Brawo Nikol <3

Dziękujemy wszystkim Kibicom za piękne wspierania Basketek <3

Podziękowania przesyłamy również łódzkiej drużynie za ambitną postawę!

XIII kolejka kadetek U-15 6.02.2022 r. godz. 11.00 Hala SP 1 ul. Waryńskiego 22/26 Aleksandrów Łódzki.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Widzew Łódź 72:49 (17:11, 22:16, 18:9, 15:13) statystyki, tabela.

W ferie zimowe nie próżnujemy ciężko trenujemy i dokończymy spotkanie XII kolejki i pojedziemy do Pabianic, gdzie zmierzymy się z ekipą wicelidera rozgrywek PTK IDM Flower Group Pabianice. Startujemy 19.02.2022 r. o godzinie 11.00. Trzymamy mocno kciuki!