• Kadetki rocznika 2002/2003 dzielnie powalczyły...

Kadetki rocznika 2002/2003 dzielnie powalczyły...

21 października 201712-

W trzeciej kolejce rozgrywek kadetek U-16 podopieczne trenera Adama Rajkowskiego, trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka zmierzyły się z koleżankami z Pabianic...

Basketki rocznika 2002/2003 mocno zmotywowane bardzo energicznie przystąpiły do spotkania z podopiecznymi trenerki Marzeny Głaszcz! Po zaciętej pierwszej odsłonie wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie 25:24, ale w kolejnej kwarcie pogubiliśmy się w obronie, a każdy błąd wykorzystywały przeciwniczki :( na przerwę schodzimy przy 11 oczkach przewagi pabianiczanek 36:47!

Po trudnej rozmowie z trenerem Adamem w szatni aleksandrowskich koszykarek wracamy do dobrej gry, gdzie ponownie funkcjonuje poprawnie obrona i atak. Niestety ponownie podopieczne trenerki Marzeny Głaszcz dokładają kolejne 6 punktów do przewagi i na ostatnią odsłonę wychodzimy przy stanie 57:74...

Niestety tracimy w trzeciej kwarcie również podstawową zawodniczkę, uzdolnioną Olcię Grzelak (2 pkt.) - uraz prawego nadgarstka, mamy nadzieję, że szybko wrócisz do drużyny! Trzymamy kciuki :)

W ostatnich dziesięciu minutach trwa ofensywa Basketek, niestety po jednej z nich drużyna z Pabianic traci liderkę Natalkę Janitzka (25 pkt.) - skręcony prawy staw skokowy, życzymy szybkiego powrotu na parkiety! a aleksandrowska drużyna traci kolejnego czołowego gracza Marcelę Namiecińską (13 pkt.) - pięć przewinień. Agresywna obrona przynosi efekty, wygrywamy IV kwartę różnicą 8 punktów, ale niestety nie pozwoliło nam na wygranie spotkania.

Gratulujemy obydwóm drużynom za stworzenie super widowiska! Podopieczne trenerki Marzeny Głaszcz zasłużenie wygrywają, lecz dziś zostały "podrapane przez pazurki" dzielnych Basketek, które udowodniły, że potrafią walczyć! Dziękujemy trenerowi Adamowi i jego współpracownikom trenerowi Piotrowi i Maćkowi za wypracowanie w tak krótkim czasie woli walki i znaczącej poprawy aspektów koszykarskich i motorycznych! Brawo WY :)

Każdy tydzień ciężkiej pracy przynosi wymierne korzyści, jesteśmy z Was dumni!

U-16 kadetki III kolejka
UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK Szok Pabianice 79:88 (25:24, 11:23; 21:27, 22:14) statystyki
Za tydzień Team UKS-u Basket U-16 pauzuje, ale 4 listopada ponownie zapraszamy wszystkich kibiców do hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie zmierzymy się z drużyną AKS SMS Łódź. Tradycyjnie zapraszamy gorąco na godzinę 11.30!