• Dream Team U-17 na fali! <3 Znakomite widowisko w Mieście Sportu!

Dream Team U-17 na fali! <3 Znakomite widowisko w Mieście Sportu!

23 stycznia 202112-

Jeszcze nie ochłonęliśmy po niewiarygodnych środowych emocjach związanych z meczem na szczycie w rozgrywkach U-19, a po kilku dniach ponownie w Mieście Sportu doszło do rywalizacji czołowych ekip, tym razem na poziomie juniorek młodszych U-17...

Do Aleksandrowa Łódzkie przyjechał jeden z pretendentów do awansu do Turnieju Strefowego drużyna ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź prowadzona przez duet trenerski Tomasz Szczepaniak i Bartosz Słomiński, która z bilansem ośmiu wygranych i dwóch porażkach zajmuje IV miejsce w lidze, ale przed nimi dwie kolejki do nadrobienia zaległości!

Przypomnijmy, tylko dwie drużyny z województwa łódzkiego i kolejne dwie z kujawsko-pomorskiego mają zapewniony udział w Turnieju Strefowym (11-14.03.2021 r.), który zadecyduje o ostatecznym rozstawieniu do fazy ogólnopolskiej - I miejsce (1/2 Mistrzostw Polski) i miejsca II-IV (1/4 MP).

Sobotnia rywalizacja rozgrywana nietypowo o godzinie 12.00 miała zdecydowanego faworyta, którym były łodzianki, ale nie zapominajmy, że od dwóch kolejek prawidłowy rytm zbilansowanej gry udowadniają SMS-ianki z Dream Team-u U-17, które zmotywowane przez starsze koleżanki (pięknie wspierające podczas meczu <3) dziś pokazały nam wszystkim w jakim kierunku zmierzają!  Każda z nich będąca wyznaczona przez sztab trenerski Piotr Neyder, Sonia Bałwas, Mateusz Bukacki z niesamowitą determinacją ambitnie walczy ze swoimi słabościami i co najważniejsze stara się wyciągać wnioski z trudnego etapu ciężkiej pracy, ale tylko ona przyniesie zamierzone cele! Brawo WY <3

Kwarta I

Spotkanie rozpoczyna się znakomicie dla gości, którzy wykorzystują gapiostwo obrony aleksandrowianek, a Oliwia Książek (23 pkt. 2x3) jedna z liderek łódzkiej ekipy wykorzystuje swoje parametry motoryczne i robi się po trzech minutach 0:8...lecz, to nie zraża naszych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, które odpowiadają po minucie run-em 5:0! Ale w połowie pierwszej odsłony nie wytrzymuje coach Piotr, który zaniepokojony błędami w obronie i ataku bierze pierwszy time out przy stanie 6:14. Efekty przychodzą błyskawicznie kwintet - Oliwka Bęben (20 pkt. 2x3), Basia Lubaszka (6 pkt.), Asia Szeklicka (6 pkt.), Zosia Lisiecka (2 pkt.) i Natalia Donica 4 pkt. (1x3) wyprowadzają Dream Team U-19 na trzypunktowe prowadzenie 19:16! <3

II kwarta

Pierwsza połowa kolejnej odsłony toczy się w bardzo wyrównanym tempie 23:23, ale Natalia Bednarek (6 pkt.) daje impuls do walki, dołącza się kapitan Olcia Mikuta (11 pkt. 1x3), Zuza Trybułowska (7 pkt.) i ponownie liderka zdobyczy punktowych Oliwka i na długą przerwę schodzimy przy wyniku 32:25! <3    Tak jak pierwsza kwarta, tak i druga kończy się celną trójeczką Basketek - Natalki Donicy w pierwszej i Miki w drugiej <3 w znakomitych humorach udajemy się do szatni UKS-u <3

III kwarta

Kolejna część tym razem rozpoczyna się od bardzo zbilansowanej gry w obronie i ataku naszych SMS-ianek, łapiemy rytm zaangażowania i prawidłowej komunikacji w najtrudniejszym elemencie (obronie) i wysuwamy się na najwyższe prowadzenie - dwunastopunktowe 43:31! Mamy euforię w Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu! Ale to nie koniec emocji, oj nie... od czwartej minuty trzeciej kwarty na aleksandrowskim parkiecie grają "tylko" ełkaesianki, które uwaga odnotowują run 12:4 i doprowadzają do stanu 47:43...

IV kwarta

Zdołowane gospodynie nie potrafiły przełamać się i powrócić do znakomitej gry z pierwszej połowy :( otwieramy czwartą odsłonę od straty pięciu punktów i... przegrywamy 48:49, wtedy wkracza Pati Sadlik (7 pkt.), to właśnie za jej sprawą przełamujemy złą passę, by po kolejnych dwóch minutach walki wyjść na ponowne prowadzenie 54:48! Już wspomnieliśmy, że Basketki "zadbały" również o Kibiców Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i po kolejnych po sobie błędach w obronie pozwalają łodziankom na kolejny run, tym razem 8:0 :( Dramat na trzy minuty przed zakończeniem IV kwarty na tablicy widnieje wynik 54:56... 180 sekund, które miało zakończyć niezwykle emocjonującą rywalizację stało pod znakiem kina akcji i horroru w jednym - Alfred Hitchcock, by nie był w stanie wymyślić takiego scenariusza :) zaczynają gospodynie za dwa i kolejne punkty Oliwki, po chwili odpowiadają goście, następnie Pati zachowując "kamienną twarz" wytrzymuje presję i trafiając dwukrotnie z linii rzutów osobistych doprowadza do remisu 58:58! Ale zaczekajcie myślicie, że to koniec emocji, nie dziś :) na minutę do zakończenia IV kwarty Asia po celnej dobitce wyprowadza Dream Team U-17 na zasłużone prowadzenie... lecz łodzianki nie zamierzały się poddać, po chwili już prowadzą 60:61! Ostatnie sześćdziesiąt sekund otwieramy udaną akcją Natalii Bednarek i kiedy Zuza staje na linii rzutów wolnych "wystarczyło" dorzucić dwa oczka, ale tak się nie dzieje i gramy dalej ponieważ wpada tylko raz...i mamy wynik 63:61! Ostatnia akcja ełkaesianek i kolejny faul naszych Basketek, tym razem próba nerwów po stronie Oliwii Książek, które wykorzystuje dwa rzuty i mamy na 6 sekund do zakończenia ostatniej kwarty remis 63:63! Time out dla aleksandrowskiego sztabu... Niestety nie udaje nam się dorzucić punkcików lub punkcika i mamy dogrywkę!

Dogrywka

Młode-gniewne z Miasta Sportu do dodatkowych pięciu minut doliczonego czasu przystępują bez Asi, niestety pięć przewinień! Wymarzony początek faulowana Pati przy rzucie dystansowym i mamy trzy rzuty wolne, ale zmęczenie i brak koncentracji powodują, że młoda Basketka (rocznik 2005) wykorzystuje tylko jeden rzut. Łodzianki odpowiadają dobrą indywidualną akcją, ale nie jesteśmy długo dłużni i za sprawą Oliwki trafiamy za dwa, by po chwili ponownie stanąć na linii rzutów wolnych, w jeszcze raz, dwa faule gości pozbawiają dwóch podstawowych graczy możliwości dalszej gry (pięć przewinień) - kolejno kapitan Aleksandra Dzięciołowska i była Basketka Weronika Puchacz (15 pkt.). W trzeciej minucie dogrywki wychodzimy na pięciopunktowe prowadzenie 70:65. Goście nie wykorzystując czterech rzutów wolnych, a w ostatniej minucie dorzucają łodzianki dwa punkty i zakończyła nasza kapitan Olcia prowadząc Dream Team do bardzo ważnego zwycięstwa! Brawo WY! <3

Dziękując obydwóm drużynom znakomitej walki, determinacji i stworzenia niespotykanych emocji na tym etapie rozgrywek, szczególne podziękowania ślemy do łodzianek, które mimo braków w składzie dzielnie walczyły, a aleksandrowskim koszykarkom i sztabowi trenerskiemu gratulujemy pokazania "pazurków", a może "pazurów", dziś walczyłyście jak lwice i zasłużyliście swoją postawą na wielkie brawa!

Dziś oglądaliśmy Dream Team U-17 uzupełniający się, wspierający, żyjący na ławce, zaangażowany od pierwszej do ostatniej minuty!

Jesteśmy z Was dumni! Brawo WY <3

XIV kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-17

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ŁKS KK Łódź 73:67 (19:16, 18:15; 10:12, 16:20, d: 10:4) statystyki, tabela.

Teraz chwilka odpoczynku i w ostatnią sobotę styczniową wyruszamy na rewanż do Kutna, gdzie o godzinie 12.30 wystartujemy w ostatnim pojedynku maratonu styczniowego (7 meczy)!