• Po dwóch dniach walki, mamy Półfinał MMP U-17K! <3

Po dwóch dniach walki, mamy Półfinał MMP U-17K! <3

19 marca 202212-

Przyjeżdżając do Gdyni mieliśmy jasny cel - awans do 1/2 Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że osiągniemy go już po drugim dniu rywalizacji! Gratulacje dla całego Dream Team-u U-17 <3

Ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jak sobie wyobrażaliśmy...

Pojedynek dwóch niepokonanych ekip po pierwszym dniu zapowiadał się jako hit rywalizacji w grupie C...

Niestety od pierwszych minut nieskoncentrowane uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim nie tworzyły monolitu i straciły skuteczność rzutową :( Kiedy odnajdujemy celność w II kwarcie, niestety tracimy za dużo w defensywie! W efekcie przygrywamy pierwszą połowę różnicą, aż dziesięciu punktów 37:27 :(

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze Basketek, które zaangażowane w OBRONIE konsekwentnie odrabiają punkt za punktem! <3 Wreszcie odetchnęliśmy...

Po trzeciej kwarcie zbliżyliśmy się do gdynianek na cztery oczka 50:46!

W ostatnich dziesięciu minutach podziwialiśmy koncertową grę obronną aleksandrowianek, które zatrzymują gospodynie na pułapie 2 punktów, zdobytych z rzutów osobistych! Swoją dojrzałość potwierdzają w kolejnych minutach i bezpiecznie wygrywają mecz, który potwierdza aspiracje młodych-gniewnych z Miasta Sportu! Jesteśmy w pierwszej "16" w Polsce! Brawo WY <3

Podziękowania za dobry mecz przesyłamy podopiecznym sztabu trenerskiego w osobach Tomasza Budzisza oraz asystentki Joanny Cupryś-Szwichtenberg!

Dziś mimo wyróżnienia indywidualnego Weroniki Brzyckiej (15 pkt., 2x3, 3 zbiórki, 1 asysta, 2 bloki, eval 6) uznanej za najlepszą zawodniczką meczu, pragniemy pogratulować całej drużynie UKS-u, która pokazała "aleksandrowski charakter", mimo, że nic nie szło w pierwszej, drugiej kwarcie przebijamy się ambitnie walcząc do ostatniej minuty! <3 Dziś zaimponowałyście wszystkim niedowiarkom, którzy po pierwszej połowie odliczali do wygranej gdynianek, a Wy pokazałyście, że zawsze może, być gorszy dzień, ale trzeba walczyć ze swoimi słabościami i wierzyć w zwycięstwo! Brawo WY <3

Wyniki wszystkich Turniejów 1/4 MMP U-17K - tutaj.

II dzień 1/4 MMP U-17 19.03.2022 r. godz. 13.30 Hala ZS nr 8 w Gdyni ul. Wiczlińska 50A

GTK Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 52:58 (14:9, 23:18; 13:19, 2:12) statystyki, tabela, video.

W ostatnim dniu mierzymy się z poznańską drużyną prowadzoną przez legendę poznańskiego basketu Ryszarda Barańskiego wspieranego przez asystentkę Darię Gozimirską-Taciak. Zagramy o 12.30!