• Młode-gniewne SMS-ianki dzielnie powalczyły...
image

Młode-gniewne SMS-ianki dzielnie powalczyły...

18 marca 201812-

W sobotni wieczór reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim rozegrała ostatnie spotkanie wyjazdowe w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet...

Wyjazd do wicelidera drugoligowego okręgu mazowieckiego drużyny MKS Ósemki Skierniewice uwidocznił braki doświadczenia oraz fizyczności uczennic klas I A i B rocznika 2001, ale mimo tych mankamentów podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego dzielnie walczyły zbierając bezcenne doświadczenie!

Skierniewiczanki już w pierwszej odsłonie pokazują siłę podkoszową wykorzystując warunki fizyczne oraz doświadczenie graczy podkoszowych Marty Piątek oraz Darii Doga. Ostatecznie przegrywamy otwarcie 23:12. Przebudzamy się w kolejnej odsłonie, gdzie bardziej odważnie atakujemy kosz przeciwniczek, co ważne poprawiając również grę obronną! Na długą przerwę schodzimy przy wyniku 41:25...

Niestety III kwarta, to totalna niemoc rzutowa SMS-ianek, które zdobywają zaledwie 6 oczek, przy 13 gospodyń. W ostatniej części rywalizacji drużyny postawiły na atak zapominając o obronie, "strzelanina" zakończyła się wygraną młodych-gniewnych 20:21, niestety całe spotkanie przegrywamy, ale nie o wygrane chodzi, był to ostatni sprawdzian aleksandrowskich koszykarek, które już w najbliższych czwartek wyjeżdżają na 1/4 Mistrzostw Polski do Miasta Nowego Sącza! Mamy wielką nadzieję, że podopieczne trenera Piotra mając możliwość zbierania bezcennego doświadczenia podczas rozgrywek drugoligowych pokażą swoją moc już 23/25 marca 2018 r. i spokojnie wywalczą awans do Półfinałów MP juniorek młodszych U-18! Tego Wam życzymy :)    

Gratulujemy podopiecznym trenera Adriana El-Warda wygranej i wywalczenia awansu do fazy ogólnopolskiej, życząc wejścia do rozgrywek I Ligi Kobiet! SMS-iankom dziękujemy za ambitną postawę, dziś jeszcze "troszeczkę" Wam brakuje, ale z każdym tygodniem ciężkiej pracy zbliżacie się do zamierzonego celu! Brawo WY :)

Zdobycze punktowe SMS-ianek Martyna Janusz 13 pkt., Klaudia Kozłowska 12 (1x3), Zosia Łapińska 8 pkt., Zosia Dąbrowska i Natalia Głaz po 6 oczek, Ola Kozłowska 4 pkt., Bogusia Ołubek 2 pkt., Ania Charytoniuk 1 pkt., pozostałe uczennice SMS LO niestety bez punktów Kasia Szpera, Paulinka Dominiak, Syla Sobczak, odbijecie sobie w Nowym Sączu :) Dziękujemy Wam!    


XVIII kolejka II Ligi Kobiet

MKS Ósemka Skierniewice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 74:52 (23:12, 18:13; 13:6, 20:21) statystyki, tabela.

Przed SMS-iankami jeszcze jedno spotkanie kończące sezon 2017/2018 w ramach rozgrywek drugoligowych, 7 kwietnia 2018 r. (sobota) zmierzymy się we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim z drużyną MKS Ekonomik KOTTRANS Radom. Serdecznie zapraszamy kibiców do wspierania młodych-gniewnych z SMS LO Aleksandrów Łódzki :)

GO SMS GO!