• Dokończyliśmy XV kolejkę I Ligi Kobiet...
image

Dokończyliśmy XV kolejkę I Ligi Kobiet...

20 stycznia 201912-

Ze względu na Studniówkę 2019 (12.01) abiturientek Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Aleksandrowie Łódzkim byliśmy zmuszeni przełożyć XV kolejkę rozgrywek pierwszoligowych na niedzielę 20.01.2019 r., gdzie gospodarzem spotkania była drużyna AZS Uniwersytet Warszawski!

Niezwykle napięty grafik Dream Team-u trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Piotra Milbrandta z dziewięcioma spotkaniami styczniowymi, licząc tylko rozgrywki pierwszoligowe i juniorek starszych U-22! Za nimi cztery, więc piąte styczniowe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, tym bardziej, że w pierwszej rywalizacji drużyn z 20 października 2018 r. po niezwykle zaciętej rywalizacji Basketki musiały uznać zwycięstwo warszawianek (69:74)!   

Rewanż rozpoczął się od zaciętej pierwszej kwarty, niestety tylko pierwszej :( w kolejnych dominowały gospodynie! Do meczu przystąpiliśmy bez pierwszej rozgrywającej UKS-u Natalii Łopińskiej, która doznała kontuzji podczas środowej rywalizacji z ekipą z Gdańska :( trzymamy kciuki za powrót naszej "Sówki"! również czekamy na powrót "Biany" Bianki Bałwas, która niefortunnie się rozchorowała :( życzenia zdrówka ślemy!

Do pierwszej piątki wskakuje "Pchełka" Kasia Szpera, która okazała się najbardziej zbilansowaną Basketką podczas całego spotkania! Dwoiła się i troiła po obydwu stronach, łącznie zdobywa 14 pkt. 1x3, 4 zbiórki, 2 asysty, 3 przechwyty, 2 bloki i eval 9! Swoją misję wykonała na plus wracająca do walki o przyszłoroczny kontrakt "Samu" Justyna Samulak (9 pkt., 1 zbiórka, eval 9), bardzo mile zaskakuje uzdolniona "Olcia" Aleksandra Kozłowska, która przypomnijmy w drugim spotkaniu pierwszoligowy (debiut w minioną środę 16.01) zdobywa 2 pkt. 6 zbiórek 3 w obronie i 3 w ataku, eval 2! Pozytywnie, lecz nie na swoim poziomie zakończyła "Leszczu" Martyna Leszczyńska 14 pkt. 12 zbiórek 8 o. 4 a!, 1 asysta, eval 10. Kolejne Basketki, które dzielnie walczyły, ale widać u nich przemęczenie to "Bobas" Martyna Janusz 3 pkt. 1x3, 4 zbiórki 3 o. 1 a., 6 asyst, eval 2! "Kazik" Pola Kaźmierczak 2 pkt., 2 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty. Dziękujemy WAM :) 

Niestety pozostałe aleksandrowskie koszykarki zawiodły, co bardzo zmartwiło nasz sztab trenerski :( taka postawa jest nie do przyjęcia, za chwilę wchodzimy w najważniejszy moment sezonu 2018/2019, więc bierzemy się w garść, motywujemy i pomagamy swojej drużynie! GO!

Ciszy powrót kapitan "MJ" Agaty Maciejewskiej, która już czynnie uczestniczyła w rozgrzewce, więc na pewno pomoże swojemu Dream Team-owi w turnieju półfinałowym :)

Gratulujemy warszawskiej drużynie prowadzonej przez trenera Macieja Gordona i trenerkę Małgorzatę Zaroń.  

Na szczęście od jutra zaczynamy poprzez trening stretchingowy prowadzony przez trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta, pierwszą suplementację przyspieszającą regenerację i zakończymy wspólnym wyjściem na odnowę biologiczną :) uff nareszcie chwila odpoczynku! 


XV kolejka I Ligi Kobiet

AZS Uniwersytet Warszawski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 77:47 (19:16, 22:12; 23:11, 13:8) statystyki, tabela.

GO BASKET GO!