• Trzecia wygrana z rzędu! Jest MOC :)

Trzecia wygrana z rzędu! Jest MOC :)

10 grudnia 201712-

Nasza reprezentacyjna drużyna prowadzona przez trenera głównego Piotra Neydera, ku uciesze kibiców zaczyna "wbijać się" w czołówkę tabeli pierwszoligowej grupy B! Ciężka praca całego sztabu trenerskiego i medycznego z końcem roku zaczyna zbierać owoce, Basketki wygrywają trzecie spotkanie z rzędu potwierdzając wyborną formę :)

Najdalszy wyjazd do Miasta Jeleniej Góry i nietypowa godzina 19.30 nie przeszkodziły aleksandrowskiej drużynie w dobrym zaprezentowaniu się w hali MOS przy ul. Suwalskiej 42...

W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek pierwszoligowych ambitne, młode koszykarki drużyny MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra prowadzone przez legendę dolnośląskiej koszykówki trenera Jerzego Gadzimskiego dzielnie walczyły, ale to z każdą minutą Basketki powiększały przewagę. Mimo, że aleksandrowianki nie błyszczały w grze obronnej, to wykorzystując przewagę umiejętności oraz motoryki konsekwentnie dominowały w "pomalowanym"!

Trener Piotr dysponował tylko "10" Basketkami w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim pozostały kontuzjowane - Patrycja Krzyszczak, Karina Skopińska, Klaudia Dudek i najmłodsza Wiktoria Kośla, którym życzymy zdrówka! Również nasza kapitan Natalka Danych zmaga się z przewlekłą kontuzją i niestety nie otrzymała minut na jeleniogórskim parkiecie, ale dzielnie wspierała swoje przyjaciółki z drużyny :)

Ostatecznie po wieczornych emocjach sportowych osiągamy założony cel i odnotowujemy szóste zwycięstwo, trzecie z rzędu! Brawo WY :)

Dziękujemy jeleniogórzankom za ambitną walkę, a Basketkom gratulujemy konsekwentnej gry w ataku, gdzie brylowała niesiona przez doping publiczności Agnieszka Myślak (22 pkt., 9/11 - 81,8%! 1x3, 4 asysty, 3 przechwyty, eval 20) przypomnijmy "Piorun" jeszcze dwa lata temu reprezentowała drużynę z Miasta Jeleniej Góry, Martyna Leszczyńska "Leszczu" (17 pkt., 6/7 - 85,7%!, 1x3, 8 zbiórek, 2 przechwyty, 1 blok, 21 eval), Roksana Płonka "Płona" (15 pkt., 6/8 - 75%!, 6 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty, eval 22), Marta Wieczyńska "Wieczka" (10 pkt. 5/10 - 50%, 8 zbiórek, 1 asysta, 2 przechwyty, 1 blok, eval 13)! Cieszy ponownie wysoki współczynnik rzutowy 37/66 - 56,1%, aż 44 zbiórki (obronne 21, 23 w ataku!), 24 asysty z czego 10 padło łupem młodej rozgrywającej Natalii Łopińskiej "Sowa", kosmiczna ilość przechwytów 25, 5 bloków! Rewelacja :) by nie "zasłodzić" martwi ilość strat 20 i niska skuteczność rzutów dystansowych 3/17 - 17,6% oraz rzutów osobistych 11/18 - 61,1% jest nad czym pracować!

Z bilansem 6 wygranych i 4 porażek meldujemy się w czołówce tabeli I LK grupy B odnotowując IV miejsce i wreszcie wychodząc na + stosunek zdobytych do straconych punktów, Team trenera Piotra ma +29, oby tak dalej! Brawo :)

Dzięki niezawodnej obsłudze firmy transportowej "Stojeccy" szczęśliwie wróciliśmy parę minut po godzinie 2.00 :) Pozdrawiamy serdecznie!

I Liga Kobiet XI kolejka

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 43:94 (8:24, 13:19; 11:21, 11:30) statystyki, tabela.

Za tydzień w Hali Powiatowej w Pabianicach przy ul. św. Jana 30/36 o godzinie 18.30 zmierzymy się w derbach otwierając rundę rewanżową! Trzymamy kciuki :)