• Najmłodsze Basketki bawią się dalej :)

Najmłodsze Basketki bawią się dalej :)

07 kwietnia 201812-

Ubiegłoroczne Mistrzynie woj. łódzkiego w najmłodszej kategorii wiekowej U-11, wchodzące w skład Programu SMOK dotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i nadzorowane przez Polski Związek Koszykówki nie zwalniają tempa, a co więcej z debiutantkami Rodziny UKS Basket Aleksandrów Łódzki zdobywają kolejne bezcenne doświadczenie, wspaniale bawiąc się w ukochaną koszykówkę!

Pierwszy turniej wyjazdowy za nimi, dziś w sobotnie południe zmierzyły się z drużynami z Ksawerowa (gospodynie) oraz Łodzi...

W pierwszy spotkaniu czekał na nich sentymentalny powrót do nazwiska Jodeikaite, tak trenerka Daiva po sześciu latach z sezonem 2017/2018 opuściła nasz klub i rozpoczęła współpracę z drużyną - ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź! Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy trenerce za piękne minione sezony, gdzie mogliśmy podziwiać naszą Daivę w treningu grup młodzieżowych, jak również na pakiecie pierwszoligowym! Dziękujemy :)

Dziś stanęła po drugiej stronie prowadząc najmłodszy projekt "nowego-starego" zasłużonego klubu dla polskiej koszykówki ŁKS-u, niestety dla trenerki Daivy i jej podopiecznych, był to bardzo zimny prysznic!

Bardziej "doświadczone" najmłodsze Basketki rocznika 2007 i młodsze prowadzone przez trenera Kacpra Nowowiejskiego w asyście trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej oraz trenera Jakuba Głuszka od pierwszych minut ruszyły do agresywnej obrony, która nie pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł łodziankom. Konsekwencja w obronie i bezwzględność w ataku przynosi zamierzone efekty, aleksandrowskie koszykarki otwierają spotkanie wygraną pierwszą kwartą 25:7! W kolejnych Basketki powiększały przewagę, by ostatecznie zdobyć drugą w sezonie "100" :) Gratulacje!

Mecz nr 2 turnieju skrzatek U-11 (Ksawerów)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - ŁKS KK Łódź 101:29 (25:7, 18:12; 25:6, 33:4) statystyki

Po chwili odpoczynku Basketki zmierzyły się z kolejną mniej doświadczoną drużyną, tym razem z gospodyniami prowadzonymi przez trenera . Spotkanie przebiegało również pod dyktando naszych młodych-gniewnych podopiecznych trenera Kacpra, asystentów Eleny i Jakuba :) Ponownie perfekcyjne zaangażowanie w grze obronnej daje łatwość aleksandrowiankom i odnotowujemy 6 zwycięstwo z rzędu! Brawo WY :)

Gratulacje dla całego Team-u z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! Szczególne podziękowania ślemy dla naszej kapitan Tatiany Redłowskiej, która w dwumeczu odnotowuje uwaga łącznie 99 punktów! Córka trenerki Eleny kolejno zdobywa z łodziankami 60 oczek i z ksawerowiankami 39 pkt.! Rekord ligi! Talent wyssany z mlekiem mamusi :)

Podziękowania dla pozostałych Basketek, które wspaniale całą drużyną walczą w obronie, a dziś siedem z dwunastu zdobyło swoje punkty! Kolejne wyróżnienie dla Zosi Śmigiel (22+38) łącznie 60 punktów, Nicoli Piątczak (8+30) łącznie 38 pkt., Wiktorii Białeckiej (8+8) łącznie 16 punktów, Marty Menkarskiej (1+7) łącznie 8 pkt., Leny Weiner (2+1) łącznie 3 pkt., Wiktorii Jóźwik 6 punktów i Natalii Pawlak 1 oczko :) Brawo WY!

Gorące podziękowania dla naszej Trójcy trenerów - Kacpra Nowowiejskiego, Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej oraz Jakuba Głuszka oraz niezrównanym rodzicom i członkom rodzin najmłodszych Basketek!

Mecz nr 3 turnieju skrzatek U-11 (Ksawerów)

UKS Atlas II Ksawerów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 10:130 (1:36, 6:29, 0:39, 3:26) statystyki

W uzupełnieniu newsa z hali przy ul. Zachodniej 33 w Ksawerowie w pierwszy spotkaniu pomiędzy drużynami ŁKS KK Łódź, a gospodyniami UKS Atlas II Ksawerów padł wynik 81:16.

Dziękujemy przeciwniczkom z Ksawerowa i Łodzi za ambitną postawę, ale dziś to Basketki potwierdzają swoją dominację w lidze skrzatek woj. łódzkiego wychodząc na zasłużone prowadzenie w sezonie 2017/2018 - tabela. Imponujące zdobycze sześć spotkań i sześć zwycięstw ze zdobyczą punktową 566 zdobytych i tylko 132 straconych, więc na plusie, aż 434 punkty! Wielkie gratulacje :)

Za tydzień niestety kolejka zostanie przesunięta prawdopodobnie na dzień 28 kwietnia lub 6 maja, a Basketki na pewno zobaczymy 21.04.2018 r., kiedy zmierzymy się z pabianiczankami. Już dziś serdecznie zapraszamy na godzinę 11.00! Do zobaczenia :)