• Juniorki starsze wskoczyły na fotel lidera :)

Juniorki starsze wskoczyły na fotel lidera :)

29 listopada 201712-

W środowy wieczór na parkiecie przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim odbył się mecz SMS-ów, rozgrywek juniorek starszych U-22, który miał być przedsmakiem sobotniej rywalizacji drużyn pierwszoligowych, niestety łodzianki odwiedziły Miasto Sportu bez podstawowych dwóch zawodniczek Natalii Gwizdały i Karoliny Podkańskiej, więc podopieczne trenerki Elżbiety Nowak zostały skazane na "pożarcie"...

Od pierwszych minut aleksandrowskie koszykarki mocno zaatakowały zawodniczki drużyny AKS SMS Łódź, by po pierwszej odsłonie pochwalić się 23 punktową przewagą (32:9), w kolejnej kwarcie przewaga zwiększa się do 47 oczek i właściwie po dłuższej przerwie aleksandrowskie koszykarki odliczały minuty do końcowego gwizdka...

Po mało emocjonującym spotkaniu zakończyliśmy pierwsze spotkanie rundy rewanżowej rozgrywek juniorek starszych U-22, gdzie podopieczne trenera Piotra Neydera zdobywają pierwszą setkę w sezonie 2017/2018 :) BRAWO WY!

Niestety tracimy podczas spotkania naszą "czwóreczkę" Klaudię Dudek (9 pkt.), która uległa kontuzji i dołączyła do pechowca kolejnej Basketki Kariny Skopińskiej :( Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uzupełnią skład drużyny pierwszoligowej i juniorek starszych U-22! Trzymamy kciuki :)

Wartym odnotowania, był fakt dobrej skuteczności rzutów dystansowych, gdzie aż 6 strzałów trafiło celu :) prym wiodła kapitan Agnieszka Myślak (14 pkt., 3x3), odnotujmy również występ w hali MZS im. Jana Pawła II byłych Basketek Klaudii Łapińskiej (2 pkt.) oraz Weroniki Karpiszuk (14 pkt.).

Rywalizacja juniorek starszych zawiodła sportowo, ale to nie znaczy, że w najbliższą sobotę zabraknie emocji, derby Ziemi Łódzkiej na pewno nie zawiodą kibiców, więc serdecznie zapraszamy, startujemy o godzinie 17.00!

Juniorki starsze U-22 IV kolejka
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AKS SMS Łódź 111:26 (32:9, 31:7, 25:6, 23:4) statystyki, tabela.
Za tydzień wyjedziemy do Łodzi, gdzie w hali MOSiR ul.Małachowskiego 5/7 o godzinie 17.30 powalczymy z widzewiankami! Trzymamy kciuki :)