• Trzymajcie kciuki - Dream Team U-19 jedzie na Finał MPP! <3

Trzymajcie kciuki - Dream Team U-19 jedzie na Finał MPP! <3

26 stycznia 202212-

Już w najbliższy piątek podopieczne sztabu trenerskiego Adam Rajkowski, Marcin Grocki i Sebastian Karalus wyjadą na niezwykle prestiżowy Turniej Finałowy Suzuki Puchar Polski, gdzie najlepsze drużyny BLK - gospodarz Polskie Przetwory Basket-25 BydgoszczVBW Arka GdyniaBC PolkowicePszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin oraz najlepsza drużyna I LK - AZS Uniwersytet Gdański - tutaj.

A od trzech lat uzdolniona młodzież z najlepszych czterech drużyn w Polsce ma zaszczyt uczestniczenia i pokazywania swoich umiejętności podczas tak prestiżowej imprezy koszykarskiej, jednej z największych wydarzeń w każdym sezonie!

Przypomnijmy w pierwszej, inauguracyjnej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski zagraliśmy w Lublinie z animuszem i mieliśmy szansę w półfinale na pokonanie drużyny GTK Gdynia (pierwszego zwycięzcę MPP), ale niestety nie daliśmy rady i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

W tegorocznej edycji MPP sezonu 2021/2022 r. zmierzą się cztery najlepsze drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Poznania i naszego ukochanego Miasta Sportu - Aleksandrowa Łódzkiego!

To nasz drugi udział w trzech dotychczasowych edycjach!

Dla Basketek jest, to już 18 i 19 spotkanie bieżącego sezonu na poziomie juniorek starszych U-19 (rocznik 2003 i młodsze), przypomnijmy siedemnaście z nich, to zwycięstwa <3 Poprzez zdobycie Mistrzostwa woj. łódzkiego - tutaj, Mistrzostwa woj. kujawsko-pomorskiego - tutaj oraz Półfinał MPP - tutaj

W sobotę spotkamy się z drużyną z Pomorza, jedyną reprezentującą woj. pomorskie - Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk, zaczynamy od godziny 11.00! Zaraz po nas na bydgoski parkiet wyjdzie kolejna para półfinalistek MPP Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski kontra MUKS Poznań, zagrają o godzinie 13.30.

W niedzielę Finał A i Finał B, o godzinie 10.00 walka o miejsce III, a o godzinie 12.15 rywalizacja o złoto!

Wszystkie spotkania, będziemy mogli obejrzeć na platformie YouTube PZKosz - tutaj.

Trzymamy wszyscy mocno kciuki za Dream Team U-19! <3