• Wicelider za silny...
image

Wicelider za silny...

18 lutego 201812-

W sobotnie popołudnie podopieczne trenera Piotra Neydera zmierzyły się z wiceliderem rozgrywek pierwszoligowych grupy B drużyną Pomarańczarni MUKS Poznań! Przypomnijmy w pierwszym spotkaniu po mega emocjach zdobyliśmy stolicę Wielkopolski, ale potrzebowaliśmy do wygranej dodatkowych minut - dogrywki...85:91!

Zmotywowane poznanianki niesione sukcesem awansu do Wielkiego Finału juniorek starszych U-22, narzuciły swój styl gry już w pierwszej połowie dominując w walce podkoszowej. Niestety przemęczone Basketki nie były w stanie dorównać przewyższającym walorami motorycznymi i koszykarskimi podopiecznym trenera Macieja Brudzińskiego :( ambitna walka w drugiej połowie nie wystarczyła i musieliśmy uznać wyższość poznanianek!

Gratulujemy MUKS-iarom, a SMS-iankom dziękujemy za walkę!


Kolejka XX I Liga Kobiet grupa B
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Pomarańczarnia MUKS Poznań 66:84 (19:24, 9:20; 20:24, 18:16) statystyki, tabela.
Przed nami jeszcze tylko dwie kolejki rundy zasadniczej wyjazd do Łodzi oraz podejmiemy w ostatniej XXII kolejce drużynę MKS MOS Karkonosze Jelenią Górę. Więc mocno trzymamy kciuki za nasze Basketki, które mimo bardzo młodego składu ze średnią 18,85 prawdopodobnie zajmą VI miejsce premiowane udziałem w fazie play-off, również bardzo prawdopodobne, że zmierzymy się z drużyną ze Swarzędza. Pewność nabierzemy dopiero po ostatniej kolejce, czyli 4.03.2018 r.!
GO BASKET GO!