• Miejskie Gimnazjum Mistrzyniami woj. łódzkiego!

Miejskie Gimnazjum Mistrzyniami woj. łódzkiego!

05 kwietnia 201712-

Fantastyczne newsy z Finału woj. łódzkiego szkół gimnazjalnych - Gimnazjady 2017, który odbył się w Sieradzu, w dniu 5.04.2017 r. (środa).

Organizatorem z ramienia Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, był Pan Grzegorz Andryszczak Członek Zarządu Sieradzkiego Szkolnego Związku Sportowego, który jak zawsze profesjonalnie przygotował się do Wielkiego Finału!

W hali Gimnazjum nr 3 oraz II LO w Sieradzu zagrali;

1. Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu
  2. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum Marcina Gortata
  3. Zespół Szkół w Ujeździe
  4. Publiczne Gimnazjum nr 5 z oddziałami integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Bełchatowie
  5. Zespół Szkół Integracyjnych w Skierniewicach Gimnazjum Integracyjne
  6. Miejski Zespół Szkół - Miejskie Gimnazjum im. Jana Pawła II

Drużyn podzielono na dwie grupy, gdzie znalazły się Reprezentacje;

I - Bełchatowa, Łodzi oraz Aleksandrowa Łódzkiego

II - Sieradza, Ujazdu, Skierniewic.

Reprezentantki klasy III F o profilu koszykarskim Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęły udział w finale wojewódzkim od rywalizacji z młodszą drużyną z Bełchatowa, "rozgrzewka" przez przedwczesnym finałem-finału zakończyła się wynikiem 49:21!

W drugim meczu pierwszej grupy aleksandrowianki zmierzyły się z łodziankami, mecz miał również podtekst rewanżu za rozgrywki ligowe!

Początek nie zapowiadał końcowego sukcesu gimnazjalistek z ul. Waryńskiego, ale zdeterminowane zagrały koncert od drugiej kwarty, dając zdobyć przeciwniczkom tylko 10 pkt.! Ostatecznie wygrywają 39:28 i awansowały do finału A!

Równoległe z meczami grupy pierwszej toczyły się pojedynki drugiej grupy, gdzie gospodynie z Sieradz pokonują faworytów z Ujazdu 43:41, a Skierniewice wygrywając dwa spotkania znalazły się w finale turnieju!

W finale A zmierzyliśmy się z niepokonanymi skierniewiczankami i od pierwszych minut widzieliśmy kłopoty wydolnościowe gimnazjalistek z Aleksandrowa Łódzkiego, zmęczone fazą grupową, po bardzo zaciętym boju ostatecznie zdobywają drugie w historii Miejskiego Gimnazjum Mistrzostwo woj. łódzkiego! Wygrywamy 34:30 :)

Komplet wyników Gimnazjady 2017;

Aleksandrów Ł-Bełchatów 49:21

Bełchatów -Szkoła Gortata Łódź 26-51

Aleksandrów Ł- Szkoła Gortata 39-28

Gim3 Sieradz -Ujazd 43-41

Ujazd -Skierniewice 37-48

Gim3 Sieradz -Skierniewice 23-64

Mecz o 3 miejsce

Gim3 Sieradz -Szkoła Gortata 15-61

Finał

Aleksandrów Ł- Skierniewice 34-30

Gimnazjalistki przechodząc do historii zapisują kolejną kartę, na której możemy pochwalić się po raz pierwszy w dziejach UKS Basket Aleksandrów Łódzki zdobyciem w jednym roku szkolnym dwóch koron! Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym oraz Miejskie Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim, są najlepszymi szkołami w koszykówce dziewcząt w województwie łódzkim!

Rewelacja! Dziękujemy i gratulujemy!

Szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie uzdolnionej młodzieży przynosi zamierzone efekty! Przypomnijmy wszystkie gimnazjalistki wchodzące w skład Reprezentacji MG uczestniczą w Programie MSiT i PZKosz - "GOSSM"! Gratulacje!

Skład Reprezentacji Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim - trener Piotr Rozwadowski, trenerka Edyta Koryzna, uczennice klasy III F o profilu koszykarskim Bianka Bałwas kapitan, Bogusia Ołubek, Zosia Serafin, Weronika Lipińska, Basia Worsowicz, Sylwia Sobczak, Zuzia Sęk, Wiktoria Urbaniak, Wiktoria Bogusz, Martyna Olczyk, Patrycja Borawska, Klaudia Kozłowska! Brawo Wy :)

Gratulujemy Władzom Powiatu Zgierskiego, Urzęd0wi Miasta Aleksandrowa Łódzkiego, Władzom Polskiego Związku Koszykówki, Dyrekcji MZS w Aleksandrowie Łódzkim, sztabu trenerskiemu Piotrowi Rozwadowskiemu, Edycie Koryzna, Wiesławowi Bendzie, Sebastianowi Ziembikiewiczowi! Dziękujemy!

Reprezentacja Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim, będzie reprezentować województw łódzkie w Finale Ogólnopolskim Gimnazjada 2017 w Elblągu, w dniach 25-28.05.2017 r.!

Trzymamy mocno kciuki! :)

GO MG GO!