• Młodzież z Miasta Sportu zbiera bezcenne doświadczenie!

Młodzież z Miasta Sportu zbiera bezcenne doświadczenie!

28 listopada 202012-

W ostatni weekend listopadowy SMS-ianki z Aleksandrowa Łódzkiego rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek II Ligi Kobiet, gdzie na własnym parkiecie zmierzyły się z wiceliderem grupy B drużyną UKS Trójką Żyrardów...

Przypomnijmy w meczu inauguracyjnym z 16 października 2020 r. dzielnie walczyliśmy w trzech kwartach, ale dziś mimo wielu przeciwności losu (kontuzje, choroby), braku dziesięciu podstawowych graczy ambitnie powalczyliśmy ze starszymi, bardziej doświadczonymi koleżankami z Trójki!

Dobre otwarcie podopiecznych sztabu trenerskiego Piotr Neyder, Mateusz Bukacki, Sonia Bałwas dawało nadzieję, że dziś nastąpi przełom w karierze młodych-gniewnych z Miasta Sportu...no cóż jeszcze chwilkę musimy zaczekać. Siła fizyczna i doświadczenie żyrardowianek dało znać o sobie w drugiej i czwartej odsłonie, gdzie wykorzystywały każdą lukę w obronie i bezlitośnie wykorzystywały braki techniczne i brak walki podkoszowej aleksandrowskich koszykarek :( Niestety bardzo odczuwamy brak Asi Szeklickiej, której życzymy zdróweczka, gra naszych graczy podkoszowych jest na tą chwilę dramatyczna, brak zastawień, zbiórki - walki na desce i bardzo bolesne, brak punktów Basketek w pomalowanym niestety nie są w stanie nadrobić zawodniczki z obwodu :( Natalka, Zuza bierzemy się do roboty!

Oczywiście na słowa pochwały zasługują ambitnie walczące Basia Lubaszka 3 pkt. i Oldze Chrobocińskiej (2 pkt.), które dwoją i troją się w walce podkoszowej, Oliwia Będen (8 pkt.), która powoli zaczyna wykorzystywać swoją znakomitą motorykę, Julia Wnorowska (10 pkt.), która wywalcza sobie wiele pozycji podkoszowych, skrupulatnie wykorzystując siłę fizyczną! Dziękujemy Justynie Kozarskiej (9 pkt. 1x3), która dzielenie wspiera młodsze koleżanki <3

Gratulujemy ekipie trenera Jakuba Markowskiego, a SMS-iankom dziękujemy za ambitną postawę w dwóch odsłonach, która potwierdza, że przy pełnym zaangażowaniu i woli walki jesteśmy w stanie grać z najlepszymi!

VIII kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Trójka Żyrardów 52:95 (13:20, 9:24, 21:21, 9:30) statystyki, tabela.

Kolejne spotkanie, które czeka nasze SMS-ianki, to wyjazd do stolicy, gdzie zmierzymy się z drużyną UKS 4 Ursus Warszawa. Trzymamy mocno kciuki!