• Dream Team U-17 leci na 1/2 MMP U-17 do Bydgoszczy!

Dream Team U-17 leci na 1/2 MMP U-17 do Bydgoszczy!

22 marca 202212-

Poznaliśmy miejsce i przeciwniczki Turnieju Półfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych!

Jedziemy do Bydgoszczy!

Szesnaście najlepszych ośrodków w Polsce, będzie rywalizować o złotą "8" - Wielki Finał U-17K, w terminie 1-3.04.2022 r.!

Podzielone cztery grupy półfinałowe, każda z czteroma drużynami, walczącymi o pierwsze dwa miejsca! Oto efekt losowania;

Grupa A - UKS Trójka Żyrardów, TK Wisła CanPack Kraków, RMKS Rybnik, MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski

Grupa B - Widzew Łódź, MKS Polkowice, GTK Gdynia, MUKS Piaseczno

Grupa C - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, MUKS Poznań, MKS MOS Betard Wrocław, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Grupa D - Lider Biofarm Swarzędz, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, MKS Truso Elbląg

Chwilka informacji o naszych przeciwniczkach...

Lider Biofarm Swarzędz - podopieczne sztabu trenerskiego Magdaleny Dedio, Anny Talarczyk, Marcina Madanowskiego z bilansem 15:1 wygrywa Strefę wielkopolsko-zachodnio-pomorską - tutaj. Liderkami, są Bianka Napierała 278 pkt. (15 meczy), Karolina Maj 227 (16), Liwia Cabańska 173 (16), Aleksandra Kubiak 153 (13), Martyna Kupczyk 129 (16), Nicole Owczarz 121 (16) - tutaj.

Parametry Lidera - średnia wieku 13,59, wzrost 167,27!

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - nasi ziomale ze Strefy Kujawsko-pomorsko-łódzką, zajmują III miejsce i tak jak Basketki wyjechały na 1/4 MMP U-17K i wygrywają grupę! W pierwszym pojedynku z gospodyniami Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski zwyciężają (60:76), przegrywają z ekipą UKS 4 Ursus Warszawa (91:70), by w meczu o wszystko pokonać Bogdankę AZS UMCS Lublin (81:57) - tutaj. Opiekunami grupy, są - Krzysztof Janik, Piotr Fedder.

Bieżące statystyki obejmujące Turniej ćwierćfinałowy potwierdza, że MUKS posiada "szeroką ławkę" z liderkami - Martyna Walczak (3), Maria Szwajca (3), Anna Grzeszczak (3) - tutaj

Przypomnijmy Dream Team U-17 miał możliwość ogrywania się na parkiecie ZS nr 7 przy ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy, gdzie w trakcie Turnieju Strefowego pokonaliśmy bydgoszczanki 75:87.

Parametry MUKS-u - średnia wieku 15,63, wzrost 172,63!

MKS Truso Elbląg - ekipę prowadzi duet trenerski Magdalena Kołacka i asystentka Wiktoria Kołacka. Zajmuje IV miejsce w Strefie Pomorsko-warmińsko-mazurskiej - tutaj. Również one pojechały na 1/4 MMP U-17K, gdzie po wielkich trzech dniach emocji, przegrywają z MKS Polkowice (100:57), pokonały Pompax Tęcza Leszno (71:65) oraz gospodynie SPZ WJM Gmina Krasne (61:80) - tutaj

Wyróżnimy kilka zawodniczek z Elbląga - Victoria Rocka 59 pkt. (3 mecze), Rozalia Sznajder 53 (3), Katarzyna Mital 41 (3), Karolina Ziółkowska 32 (3).

Parametry MKS-u - średnia wieku 13,86, wzrost 171,66!

Na zakończenie poświęćmy chwilkę naszym aleksandrowiankom, najmłodszym uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, które po znakomitym występie w Gdyni - tutaj, pewne swoich umiejętności wyruszają na półfinał w nadziei, awansu do upragnionego Wielkiego Finału!

W Bydgoszczy wróci po kontuzji stawu skokowego Zosia Skoneczna i kontuzjowana w Gdyni Pati Sadlik! <3

Statystyki Basketek z wyjazdu ćwierćfinałowego - tutaj

Parametry UKS-u - średnia wieku 16,71, wzrost 174,8 cm!

Oj będzie się działo! Trzymamy mocno kciuki <3