• Zabrakło
  • Zabrakło

Zabrakło "chłodnej głowy"...

05 marca 201712-

Nietypowo w niedzielne popołudnie rozegraliśmy spotkanie przedostatniej 21 kolejki, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego, przypomnijmy zespołem, z którym przegraliśmy półfinał Mistrzostw Polski U-22 w Gdyni!

Team trenera Piotra Neydera osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodniczek powalczył jak równy z równym, jeszcze raz przypomnijmy z aktualnym wicemistrzem MP juniorek starszych!

Mimo nerwowego początku z każdą minutą cieszyła znakomita gra w obronie i bezapelacyjne panowanie w "pomalowanym" za sprawą duetu Ewy Canert kpt. (16 pkt., 9 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt, eval 17!) oraz Weroniki Telengi (28 pkt., 24 zbiorki, 4 asysty, 2 przechwyty, 6 bloków i eval uwaga 57!), mimo ogromnego zmęczenia nasze "wysokie" zagrały najlepszy mecz w sezonie! Brawo :)

Od trzeciej kwarty trwała bardzo zacięta rywalizacja, kosz za kosz i mimo prowadzenia Basketek, aż do 8 minuty ostatniej kwarty daliśmy doświadczonym koleżankom z Gorzowa wydrzeć sobie zwycięstwo :(

Niestety kłopoty zdrowotne dotknęły gorzowiankę Adriannę Kopciuch (3 pkt., 7 asyst), która skręcając staw skokowy zakończyła udział w spotkaniu w końcówce III kwarty. Życzmy szybkiego powrotu do zdrowia!

Statystyki spotkania; punkty po stratach 6:19 Alex:Gorzów, punkty spod kosza 48:30, punkty drugiej szansy 19:2, punkty po szybkim ataku 6:12, najwyższe prowadzenie 6:10, najwyższa seria punktowa 10-0 (40-34), 9-0 (16-26), zmiany prowadzenia 6, remisy 5, punkty zmienników 6:16, czas prowadzenia 15:57 minut Alex, 19:03 minut Gorzów.

Po zakończeniu spotkania bardzo miłą niespodziankę przygotował Przyjaciel UKS-u Radzio Jaskulski, który przekazał na ręce kapitan Ewy Canert słodki prezent z Zakładu Cukierniczego Adama Hawryluka ul. Noworudna 3 w Aleksandrowie Łódzkim! Mniam, mniam :) Dziękujemy!

I LK XXI kolejka grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski 60:62 (16:22, 20:12; 12:12, 12:16) statystyki, tabela.

Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka kończąca rundę zasadniczą, gdzie tak naprawdę wielka niewiadomą pozostają miejsca I-IX! Znamy natomiast skład play-out-ów (zespołów walczących o utrzymanie), gdzie spotkają się drużyny z miejsca X - Olimpia Wodzisław Śląski oraz XI - X-Demon Tęczą Leszno!

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w niedzielę 12.03.2017 r. o godz.18.00, tylko spotkanie we Wrocławiu wystartuje o godz.14.00!