• Drugi dzień zmagań podczas Turnieju Strefowego...

Drugi dzień zmagań podczas Turnieju Strefowego...

02 marca 202212-

Po wczorajszych emocjach sportowych nadszedł czas na kolejną dawkę adrenaliny, w drugim dniu rywalizacji Turnieju Strefowego juniorek młodszych U-17 zmierzyliśmy się z kolejnym przeciwnikiem, tym razem III drużyną woj. łódzkiego Basketem 4Ever Geocover Ksawerów...

Ksawerowianki w piątek pojechały do Bydgoszczy, gdzie po walce ulegają gospodyniom różnicą 6 punktów 69:63

Więc w sobotnie wczesne popołudnie zmierzyły się drużyny, które jeszcze nie dotknęły zwycięstwa w Turnieju Strefowym, walczące o jak najlepsze rozstawienie w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U-17K...

Początek spotkania uwidocznił przewagę fizyczności aleksandrowianek, które dominowały w walce podkoszowej, ale nadal w Dream Team-ie U-17 nie widzieliśmy płynności gry, a przestoje były wodą na młyn dla ambitnie grających ksawerowianek. Przewaga dziewięciu punktów po pierwszej kwarcie wydawała się, być bezpieczna, ale w końcówce II kwarty popełniamy zmiany w grze obronnej i z przewagi trzynastu oczek, przeciwniczki zbliżają się na sześć pkt. :(

Na przerwę schodzimy przy wyniku 29:35...

Drugą połowę rozpoczyna zacięta III część, w której trawa wymiana ciosów za linii 6,75, ale na szczęście Basketki w końcówce trzeciej "10" odnotowują 7:0, który zamyka przedostatnią kwartę wynikiem 42:51!

Wyeksploatowane ksawerowianki nie były w stanie dorównać fizycznością w ostatnich dziesięciu minutach i "uciekamy" na najwyższe prowadzenie 49:68 :)

MVP spotkania uznano Gabi Zaron, która jeszcze nie wykręca statystyk, na swoim poziomie, ale dziś w bardzo ważnych chwilach poprowadziła drużynę SMS-ianek do zwycięstwa! <3 Brawo TY <3

Podziękowanie za ekipy trenera Michała Chudzickiego za ambitną postawę, a aleksandrowiankom gratulujemy zdecydowanie lepszej postawy, ale nadal czekamy na Dream Team U-17! Gratulujemy <3

II dzień Turnieju Strefowego U-17 5.02.2022 r. godz. 13.00 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

Basket 4EVER Geocover Ksawerów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 54:69 (10:19, 19:16; 13:16, 12:18) statystyki, video

Już jutro czeka Dream Team U-17 z Miasta Sportu podróż do Bydgoszczy, wyjeżdżamy o godzinie 8.00, a zagramy o 12.30! Trzymamy mocno kciuki <3