• Wspaniała inauguracja skrzatek U-11!

Wspaniała inauguracja skrzatek U-11!

24 lutego 201812-

Mimo wielkich problemów zdrowotnych podopiecznych sztabu trenerskiego Kacper Nowowiejski, Jakub Głuszek oraz Elena Redłowska-Agafonnikova udało się wystartować z sezonem 2017/2018 w ramach rozgrywek najmłodszej grupy adeptek ukochanej koszykówki - skrzatek U-11 Basketek rocznika 2007 i młodsze!

Pierwsza runda nowego sezonu odbyła się w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim, były to dwa spotkania z drużynami UKS Atlas Ksawerów I oraz UKS Szkoła Gortata z Łodzi. Ubiegłoroczne Mistrzynie woj. łódzkiego rozpoczęły obronę tytułu od mocne uderzenia, w rywalizacji z podopiecznymi trenera Pawła Kasznickiego zagrały zbilansowaną walkę w obronie i ataku! Koncertowa gra najmłodszych Basketek zaskoczyła sam sztab szkoleniowy aleksandrowskiej drużyny, agresywna obrona na całym boisku stała się naszą wizytówką, ale piękne akcje podkoszowe aleksandrowianek, gdzie aż dziewięć z nich punktowało, jest dobrym prognostykiem! Brawo :)

W aleksandrowskiej drużynie zadebiutowało, aż pięć Basketek; najmłodsza Maja Sławińska (rocznik 2009), Milena Janda (07') 4 pkt., Wiktoria Jóźwik (07') 6 pkt., Marta Menklarska (07') 2 pkt. oraz Wiktoria Macudzińska (08')! Gratulujemy wspaniałej postawy! Brawo WY :)

Oczywiście nasze "stare wyjadaczki" proszę się nie obrażać :) Ubiegłoroczne Mistrzynie woj. łódzkiego szalały na aleksandrowskim parkiecie - kapitan Tatiana Redłowska (07' - ukochana córuś trenerki Eleny:)) dwoiła się i troiła w obronie oraz brylowała w ataku! Uwaga zdobywając 42 pkt. głównie prawą rączką :), dzielnie wspierały ją Zosia Śmigiel (07'), która zagrała rewelacyjny mecz w ataku zdobywając 30 pkt., Nikola Piątczak (07'), która pokazała ogień w ataku zdobywając rekord kariery 21 pkt.! Wiktoria Białecka (07') zdobywając 6 pkt. zapisała się nie tylko w ataku, ale jako "pitbull" aleksandrowskiej obrony, nie do przejścia! Lena Weiner (07') i Natalka Pawlak (08') zdobywają po 2 oczka, ale dzielnie wspierały bardziej doświadczone Basketki w grze obronnej!

BRAWO WY! DZIĘKUJEMY :)

Dziękujemy ksawerowiankom za ambitną postawę, ale dziś ubiegłoroczne Mistrzynie pokazały moc! Dziękujemy również przeciwniczkom za wspólny taniec, który pięknie integrował grupę :)

I kolejka mecz nr 1 rozgrywek skrzatek U-11

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - UKS Atlas Ksawerów I 115:11 (34:2, 36:0, 20:3, 25:6) statystyki

W drugim sobotnim spotkaniu zmierzyliśmy się z podopiecznymi trenerek Lidii Niedzielskiej i Olgi Urbanowicz łódzką drużyną UKS Szkoła Gortata!

Od pierwszych minut rozpędzone Basketki narzucają swój styl gry, choć łodzianki dzielnie odpierają ataki, ale ponownie największa siła aleksandrowskich koszykarek - obrona ułatwia grę podopiecznym trenerów K&J&E! Z przewagą 20 pkt. schodzimy na dłuższą przerwę (41:21)!

Trzecia i czwarta część spotkania skrzatek stała pod znakiem zaciętej rywalizacji, ale ponownie Basketki przyciskają w grze obronnej i mamy drugie zwycięstwo w rozgrywkach U-11 w sezonie 2017/2018! Dziękujemy łodziankom za walkę, a aleksandrowskim koszykarkom gratulujemy znakomitej postawy w inauguracji! GRATULACJE :)

Mimo wyrównanego spotkania na listę strzelców wpisuje się, aż sześć Basketek; ponownie szaleje Tatianka zdobywając, aż 39 pkt.! Zosial dorzuca 21 oczek, Nikolka dokłada 14 pkt., Wiki B. punktuje na 4, Wiki J. rzuca 3 oczka, a Marta zagrała z 2 punkcikami! Jest moc! Brawo WY :) Jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy sztabowi trenerskiemu za zaangażowanie, determinację z wystartowaniem do nowego sezonu i znakomite przygotowanie całej drużyny najmłodszych aleksandrowskich koszykarek! Podziękowania kierujemy również do Rodziców Basketek za wielkie wsparcie :)

I kolejka mecz nr 2 rozgrywek skrzatek U-11

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - UKS Szkoła Gortata 83:46 (24:11, 17:10, 21:14, 21:11) statystyki

Skrzatki odpoczywają, aż do 24 marca, gdzie ponownie będą gościć we własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 drużyny z Ujazdu i Kutna!

Serdecznie zapraszamy :) Startujemy o godzinie 10.00!