• Młodość wygrywa z doświadczeniem :)

Młodość wygrywa z doświadczeniem :)

05 listopada 201712-

W szóstej kolejce rozgrywek pierwszoligowych gościliśmy doświadczoną drużynę z Wielkopolski - Tęczę Leszno, która pod wodzą trenera Jędrzeja Jankowiaka

Od pierwszych minut trwała bitwa i walka punkt za punkt! Zdeterminowana, ciężka praca w obronie i dobra skuteczność rzutowa aleksandrowskich koszykarek przynosi mały sukces w postaci wygranej pierwszej odsłony! Podopieczne trenerów Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego, Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka ponownie w drugiej kwarcie ambitnie walczą z leszczyniankami! Przewaga fizyczna i doświadczenie przemawiało za wielkopolską drużyną, a mimo to Basketki ponownie po otwartej grze w ataku i zdeterminowanej obronie dokładają do przewagi bezcenne trzy oczka :)

Po dłuższym odpoczynku do głosu dochodzą leszczynianki, które każde zawahanie w obronie bezlitośnie wykorzystują, w efekcie odrabiają straty i przed ostatnią częścią zaciętego pojedynku doprowadzają do remisu 54:54! Remis widniał na tablicy, aż jedenastokrotnie w całym spotkaniu! Czwarta kwarta przejdzie do historii naszego klubu, gdzie młodość mimo dobrego początku 63:54 łapie zadyszkę w połowie odsłony i to doświadczona drużyna z Leszna bezlitośnie wykorzystuje wychodząc na prowadzenie 66:67! Uwaga w ostatnich pięciu minutach horroru, aż dziewięciokrotnie zmienia się prowadzenie! W całym meczu 30 razy zmieniało się prowadzenie! Kontrujemy, ale natychmiast dostajemy "klapsa" od leszczynianek i kiedy wymiana trwała do 3 sekundy, gdzie na tablicy widniał wynik 74:75, time out dla aleksandrowskiej młodzieży...

Ostatnia akcja spotkania pokazała, że mimo różnicy wieku ambitną walką można grać ze wszystkimi i co najważniejsze wygrywać, to po wybiciu z autu przez naszą "jedyneczkę" Agnieszkę Myślak (6 pkt., 3 zbiórek, 6 asyst, 1 przechwycie i eval 7) piłka trafia do naszej "centerki" Martyny Leszczyńskiej (14 pkt., 14 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty, 3 bloki i eval 23) obrocik w lewo, później w prawo i mamy wspaniałą wygraną, podkreślmy ciężko wywalczoną ambitną grą w obronie i ataku! Dziś młodość aleksandrowianek - średnia 18,66 pokonuje doświadczenie średnia 22,83 leszczynianek! Brawo Wy :)

Wartym podkreślenia jest fakt znakomitej frekwencji podczas spotkań UKS Basket, dziękujemy Wam, wspaniałym kibicom za niesamowite wsparcie jakie dajecie naszym Basketkom! Gramy dla Was i dziś podziękowaliśmy Wam za to, że jesteście z nami :) Dziękujemy!

W drużynie z Leszna po długotrwałej kontuzji wróciła była Basketka Iga Walentowska (14 pkt. 2x3, 4 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty, 1 blok, eval 8), której życzymy zdrowia na dalszą część kariery sportowej!

Gorące podziękowania przesyłamy naszym Mażoretkom Aleksandrowskim, które ponownie zaskoczyły publiczność "kolorowymi" występami taneczno-akrobatycznymi! Dziękujemy opiekunowi Pani Annie Pietrzak oraz zaangażowanym rodzinom aleksandrowskich mażoretek :)

I Liga Kobiet grupa B szósta kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Tęcza Leszno 76:75 (23:22, 22:19; 9:13, 22:21) statystyki, tabela

Za tydzień czeka aleksandrowskie koszykarki trudna podróż do dalekich Głuchołaz, gdzie w hali GOSiR przy ul. Skłodowskiej 32 o godzinie 17.00 zmierzymy się kolejny raz z doświadczeniem, więc czekamy na kolejną niespodziankę :) Trzymamy kciuki!