• Klucz do zwycięstwa zwie się

Klucz do zwycięstwa zwie się "OBRONA"!

12 stycznia 201812-

W zaległym spotkaniu IX kolejki juniorek młodszych U-18 starsze SMS-ianki zmierzyły się w pojedynku wyjazdowym z młodszą drużyną z ul. Milionowej 12 w Łodzi...

Początek rywalizacji nie zapowiadał wysokiej wygranej faworytek z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego, po pięciu minutach pierwszej odsłony na tablicy wyników widniały dwie cyferki...2:2! Dopiero zmiany dokonane przez coach-a Piotra Rozwadowskiego pobudziły do ciężkiej pracy w obronie, co przynosi efekt w postaci wygranej I części 6:23 :) Rozpędzone Basketki rocznika 2000/2001 kontynuują press na całym łódzkim parkiecie i zdobywają punkt z punktem, by na dłuższą przerwę schodzić przy wyniku - 18:60!

Podopieczne trenera Marcina Markowicza nie były w stanie odebrać ataków agresywnych aleksandrowianek, które nie odpuszczają w III odsłonie i zacięcie walczą w obronie, która po raz kolejny zapewnia Team-owi trenera Piotra sukces! Tak zaangażowanie w bardzo trudnym elemencie jakim jest gra obronna zaczyna być wizytówką naszej drużyny juniorek młodszych! BRAWO WY :)

Doceniona gra Basketek przez brawa trenerów Piotrów Rozwadowskiego i Neydera musiała mieć przełożenie na wynik, przedostatnia cześć meczu kończy się wynikiem 22:91! jest MOC :)

Dziesięć ostatnich minut nie zmienia obrazu gry, ponownie ciężko pracujemy w obronie i w efekcie wygrywamy spotkanie, które przybliża nas do zdobycia mistrzostwa woj. łódzkiego! GRATULACJE :)  Dziękujemy łodziankom za ambitną postawę.

Dziś na wyróżnienie zasługują nasi wysoki gracze, którzy znakomicie przepracowali okres przygotowawczy i pierwszą część sezonu, treningi indywidualne z trenerem Adamem Rajkowskim przynoszą zamierzone efekty! Dziękujemy - Ani Charytoniuk 11 pkt. za rewelacyjną grę w obronie i używanie wyćwiczonych manewrów podkoszowych, Oli Kozłowskiej 18 pkt. za kapitalne manewry, rzuty dystansowe i umiejętne zastawianie, Bogusi Ołubek 8 pkt. za walkę podkoszową, Sylwii Sobczak 13 pkt. za przepięknie ułożoną rączkę i dwie trójeczki! BRAWO WY :)

Za impuls do walki dziękujemy naszej kapitan Wiktorii Kośli (13 pkt. 1x3), za zbilansowaną grę w obronie i ataku Martynie Janusz (21 pkt.)!

Dziś wszystkie SMS-ianki zapunktowały, ale przypomnijmy wygrały spotkanie znakomitą obroną! Dziękujemy :)

IX kolejka juniorek młodszych U-18

AKS SMS Łódź - UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki 32:115 (6:23, 12:37; 4:31, 10:24) statystyki, tabela.

Przed podopiecznymi trenerów P&P maraton, po czwartkowym, pierwszoligowy spotkaniu, dziś zagrały w ramach rozgrywek U-18, jutro przed nimi pierwszy mecz w roku 2018 II Ligi Kobiet, na który serdecznie zapraszamy godz.14.00, a w niedzielę zagrają również w własnej hali przy ul. Waryńskiego 22/26 z drużyną z Kutna ponownie w cyklu U-18 godzina 14.00! Woow...

Więc przed trenerami przygotowania motorycznego Piotrem Milbrandtem i Maciejem Kosiakiem duże wyzwanie!