• Pierwsze zwycięstwo drugoligowe w sezonie 2020/2021!

Pierwsze zwycięstwo drugoligowe w sezonie 2020/2021!

12 grudnia 202012-

Po pięciu miesiącach ciężkiej pracy powoli widzimy progresję Dream Team-u U-17, który wspierany trzema starszymi koleżankami "przełamuje lody" i wraca z Warszawy z pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach II Ligi Kobiet!

Tym razem przeciwnikiem młodych-gniewnych z Miasta Sportu, były koleżanki z Klubu SKS 12 Warszawa, które, w trzeciej kolejce (17.10.2020 r.) zdobywają aleksandrowski parkiet - 33:61...

Dziś w roli faworytów wystąpiły ponownie warszawianki, ale to aleksandrowianki miały coś do udowodnienia!

Tak się ułożył terminarz rozgrywek juniorek młodszych U-17 w miesiącu grudniu, że w Starym Roku 2020 już nie zobaczymy uczennic I i II klas o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim :( sztab szkoleniowy trener koszykówki Piotr Neyder, trenerzy przygotowania motorycznego Sonia Bałwas, Mateusz Bukacki, przygotowanie Dream Team-u U-17 w całości opierają na ciężkiej pracy treningowej i rozgrywkami drugoligowymi!

Na szczęście pozostało nam granie II Ligi Kobiet, a ostatni miesiąc roku 2020 przyniósł nam, aż cztery pojedynki, które skrzętnie wykorzystujemy do uzupełnienia szkolenia uzdolnionych SMS-ianek! Wróćmy do sobotniej rywalizacji...

Pierwsza odsłona rozpoczyna się wynikiem - 17:15, ale z kolejnymi minutami powoli zaczynamy wykorzystywać przewagę podkoszową i powolutku "uciekamy" warszawiankom na sześć oczek - 34:40!

Po dłuższej przerwie zmotywowane dobrą grą w ataku i obronie SMS-ianki z Miasta Sportu rozgrywają najlepszą część spotkania i zdecydowanie przybliżają się do pierwszej wygranej! Mocna obrona i brak skuteczności przeciwniczek bardzo szybko wykorzystujemy i na ostatnie dziesięć minut wchodzimy przy wyniku - 41:59!

IV kwarta, to ponownie kontrolowana gra naszych młodych-gniewnych, które zasłużyły na wielkie brawa, "posmakowały" po raz pierwszy w sezonie 2020/2021 zwycięstwa w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet i co daje kolejną satysfakcję cały Dream Team jest zaangażowany w grze obronnej i wszystkie SMS-ianki zdobywają punkty! Brawo WY <3 Gratulujemy i dziękujemy!

Wymieńmy wszystkie Basketki, które przechodzą do historii występów drugoligowych; kapitan Aleksandra Mikuta (6 pkt.), Natalia Bednarek (12 pkt.), Zosia Lisiecka (4 pkt.), Oliwka Bęben (11 pkt.), Basia Lubaszka (3 pkt.), Majka Skowrońska (2 pkt.), Jula Wnorowska (7 pkt.), Majka Michalska (3 pkt.), Laura Weber (5 pkt.), Olga Chrobocińska (3 pkt.), debiutująca w drużynie Agnieszka Cichocka (6 pkt.), Pati Sadlik (14 pkt.)! Gra zespołowa na medal <3

Podziękowania za walkę ślemy do podopiecznych trenera Henryka Liszewskiego!

X kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet grupa B

SKS 12 Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 52:75 (17:15, 17:25; 7:19, 11:16) statystyki, tabela.

Za tydzień ponownie wyjazd, który będzie trzecim z rzędu, pojedziemy do Piaseczna, a dzień po szybki rewanż, by dokończyć zaległości z IV kolejki! Trzymamy mocno kciuki!