• Pierwszy krok zrobiony...
  • Pierwszy krok zrobiony...
  • Pierwszy krok zrobiony...
  • Pierwszy krok zrobiony...
  • Pierwszy krok zrobiony...
  • Pierwszy krok zrobiony...
image

Pierwszy krok zrobiony...

05 stycznia 201812-

Za nami pierwszy dzień zmagań juniorek starszych U-22, które rozgrywają Turniej Strefowy (kujawsko-pomorski-łódzki), gdzie po trzech dniach wyłonimy zwycięzcę, który awansuje bezpośrednio do półfinałów i trzech ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski!

Przypomnijmy do Turnieju Strefowego zgłosiły się trzy drużyny z woj. kujawsko-pomorskiego; MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, KS Basket 25 Bydgoszcz oraz MMKS Katarzynki Toruń oraz jedyny reprezentant woj. łódzkiego Mistrz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Turniej rozgrywany jest równolegle w Bydgoszczy, Toruniu i Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim, gdzie obowiązuje system każdy z każdym, przypominamy terminarz;

5 stycznia (piątek) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MMKS Katarzynki Toruń 

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - KS Basket 25 Bydgoszcz 54:57


6 stycznia (sobota) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz

MMKS Katarzynki Toruń - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz


7 stycznia (niedziela) 

godz.10.00 KS Basket 25 Bydgoszcz - MMKS Katarzynki Toruń

godz.14.00 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz


W piątkowe popołudnie ruszyły inauguracyjne spotkania, gdzie w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim zagrały drużyny Mistrzyń woj. łódzkiego i III drużyny rundy zasadniczej woj. kujawsko-pomorskiego, która została wzmocniona zawodniczką SMS PZKosz Łomianki - Martą Dudą.

Basketki prowadzone przez trenera Piotra Neydera od pierwszych minut wykorzystują przewagę fizyczną oraz doświadczenie boiskowe i pewnie wchodzą w spotkanie od wyniku pierwszej kwarty 33:4, właściwie części otwierającej i zamykającej rywalizację!

Młode-gniewne torunianki pod opieką trenera Tomasza Urbana i asystenta Marka Szwejkowskiego dzielnie walczyły do ostatnich minut całego spotkania, ale z drugą i trzecią odsłoną aleksandrowianki powiększały przewagę...

Dziękując drużynie z Torunia za ambitną postawę, gratulujemy Basketkom pierwszego kroku do awansu bezpośrednio do półfinałów! Dziś pewnie pokonałyście młodszą toruńską ekipę, ale od jutra zaczynamy walkę z rówieśniczkami, więc mocno trzymamy kciuki za Waszą postawę! :)

Kilka faktów dotyczących dzisiejszej rywalizacji, w aleksandrowskiej drużynie zagrały dwie torunianki - Roksana Płonka (13 pkt.) i Marta Wieczyńska (4 pkt.), które w sezonie 2017/2018 wspierają pierwszoligowy team oraz właśnie drużynę juniorek starszych U-22. Kolejnym faktem wartym odnotowania jest debiut podopiecznych trenera Piotra Rozwadowskiego uczennic pierwszych klas o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim - Klaudii Kozłowskiej (4 pkt.), Patrycji Borawskiej (6 pkt.) przypomnijmy, że jeszcze jedna SMS-ianka rocznika 2001 mogła wspierać Team trenera Piotra Neydera, Martyna Janusz (2 pkt.). 

Niestety w wyniku problemów zdrowotnych nie zadebiutowała - Paulina Dominiak, ale mamy nadzieję, że za chwilę wróci do gry, tego jej życzymy :)

Przypomnijmy, że w składzie juniorek starszych zabrakło również - Patrycji Krzyszczak, Kariny Skopińskiej i Justyny Samulak, które wracają z końcem stycznia...na ławce pojawiła się Agata Maciejewska, ale jej powrót do gry liczymy na spotkanie pierwszoligowe z Wodzisławiem Śląskim. Na marginesie Pati i Kari jako maturzystki bawią się dziś na studniówce SMS LO Aleksandrów Łódzki - udanej zabawy :) 

Więc opierając się na statystykach spotkania dziś ku uciesze najwierniejszych kibiców aleksandrowskiej drużyny zapunktowały wszystkie Basketki, które wchodziły na parkiet, to bardzo ważne podsumowanie pokazujące, że mimo dużej absencji zawodniczek, każda która otrzymuje szansę gry godnie ją wykorzystuje! Brawo WY :)


Turniej Strefowy juniorek starszych U-22

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MMKS Katarzynki Toruń 74:35 (33:4, 14:9, 17:10, 10:12) statystyki

Zapraszam w weekend do wspierania naszej drużyny, przypominamy sobota godzina 17.00 i niedziela 14.00, miejsce hala SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim.

Gorąco zapraszamy do obejrzenia całego przepięknego reportażu autorstwa Pana Michała Żukowskiego na nasz fan-page fb

Do zobaczenia :)

GO BASKET GO!