• Aleksandrowska młodzież najlepsza w woj. łódzkim! :)

Aleksandrowska młodzież najlepsza w woj. łódzkim! :)

04 marca 201812-

W ostatnim pojedynku rundy zasadniczej rozgrywek pierwszoligowych podopieczne trenerów Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego, Macieja Kosiaka i Piotra Milbrandta zmierzyły się z jeleniogórską młodzieżą drużyny MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra!

Grana niedziela, była dla wszystkich pierwszoligowców, a więc dla 22 drużyn I Ligi Kobiet i wszyscy wystartowaliśmy o godzinie 18.00...

W dwudziestym spotkaniu przedsionka ekstraklasy - BLK nie było niespodzianki, od pierwszych minut swój styl gry narzuciły gospodynie z Miasta Sportu, które bezlitośnie wykorzystywały przewagę fizyczną i techniczną! Ambitne podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego dzielnie walczyły, wygrywając trzecią odsłonę, ale Basketki miały za zadanie wygrać z jak najmniejszym uszczerbkiem zdrowia!

Po spotkaniu prowadzonym w bardzo spokojnym tempie odnotowujemy 12 zwycięstwo w sezonie 2017/2018, kończąc rundę zasadniczą na V miejscu I LK grupa B! Gratulacje :) Dziękujemy jeleniogórzankom za ambitną postawę.

XXII kolejka Ligi Kobiet grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 71:30 (17:5, 27:2; 17:19, 10:4) statystyki

Kilka słów podsumowujących rundę zasadniczą, rozpoczynając we wrześniu ostatni etap przygotowań do nowego sezonu 2017/2018, czyli testy sparingowe, nikt nie spodziewał się, że stworzona najmłodsza w historii drużyna ze średnią wieku - 18,75 reprezentująca Miasto Sportu Aleksandrów Łódzki może stać się "czarnym koniem" rozgrywek pierwszoligowych! Aleksandrowska młodzież zaimponowała walecznością i dojrzałością, jako jedyna pokonała w lidze i to na wyjeździe zwyciężczynie grupy B z Krakowa! Odnotowaliśmy dodatni bilans 12 zwycięstw przy ośmiu porażkach (6-4 dom), (6-4 wyjazd), staliśmy się trzecią ofensywą w lidze z dorobkiem 1428 pkt.! piętą Achillesa okazała się obrona, tu zajęliśmy dopiero IX miejsce w lidze, tracąc 1349 pkt., ale ostatecznie również w bilansie punktowym jesteśmy na plusie i to z liczbą +79!

W tak krótkim czasie, już po czterech latach działalności Szkoły Mistrzostwa Sportowego- Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim udało się stworzyć Team oparty w większości z uczennic klas I, II, III (10 zawodniczek) wspieranych przez siedem starszych koleżanek, gdzie dwie najstarsze mają zaledwie 23 lata! Brawo :)

Aleksandrowska młodzież najlepiej reprezentowała woj. łódzkie w rozgrywkach pierwszoligowych, gdzie wyprzedziliśmy pabianiczanki Grot TomiQ Pabianice o dwa zwycięstwa (VI miejsce) oraz łodzianki ŁKS SMS Łódź (VIII miejsce) o cztery zwycięstwa! Brawo MY :)

Przypomnijmy faza play-off dotyczy szczęśliwej ósemki, która będzie mierzyć się w rywalizacji bezpośredniej w zależności od zajętych miejsc w tabeli, według schematu 1-8, 2-7, 3-6, 4-5! Więc po XXII kolejkach kończących rywalizację grupy B pary play-off wyglądają następująco;

AZS Politechnika Korona Kraków - ŁKS SMS Łódź

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Tęcza Leszno

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - Grot Tomiq Pabianice

Lider Swarzędz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Gratulujemy wszystkim drużynom awansu do dalszej fazy, w uzupełnieniu IX miejsce zajmuje ostatecznie drużyna z Gorzowa, a rundę play-out zagrają drużyny z Wodzisławia Śląskiego i Jeleniej Góry.

Basketki mimo identycznej zdobyczy punktowej (32) co rywalki z Swarzędza niestety przegrały rywalizację w małych punktach :( wielkopolska drużyna niestety nie leży naszej drużynie, bilans bezpośrednich spotkań 0-2 (101-153) mecz z II kolejki 8.10.2018 r. (88-44) oraz z XIII kolejki 20.12.2017 r. (57:65).

Więc do trzech razy sztuka :) trzymamy mocno kciuki, już w przyszły weekend wyruszamy do Swarzędza, przypomnijmy rywalizacja play-off trwa do dwóch zwycięstw 1-1-1! Złe wieści, że nie wesprze nas w tej rywalizacji nasza jedynka Agnieszka Myślak i prawdopodobnie Karina Skopińska, którym życzymy powrotu do zdrówka! Pozdrawiamy :)

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświecenie, zaangażowanie dla całego Team-u pierwszoligowego!

Jesteśmy z Was dumni :)