• Aleksandrowska młodzież zwycięża w Derbach Rejonu!

Aleksandrowska młodzież zwycięża w Derbach Rejonu!

20 października 201912-

W niedzielne popołudnie w aurze przepięknej złotej polskiej jesieni zmierzyliśmy się w derbowym pojedynku w Hali Powiatowej w Pabianicach, w którym aleksandrowska młodzież miała dać odpowiedź, czy jest gotowa osiągać najwyższe cele wytyczone na sezon 2019/2020, czy też musimy szukać nowych rozwiązań!

Rywalizacja derbowa zawsze wiąże się z nerwową atmosferą przedmeczową, ale dziś Dream Team po fatalnej środzie odbudował się i bardzo spokojnie z pełnym skupieniem przeprowadzał rozgrzewkę!  :) Natomiast starsze koleżanki z Pabianic prowadzone przez trenerkę Sylwię Wlaźlak mimo przewagi  doświadczenia, nerwowo spoglądały na drugą część boiska...

Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo zaciętą rywalizacją, w której najważniejszym elementem koszykarskim dla obydwu drużyn był atak, a obrona... cóż przemilczmy :) ponad 100 pkt. (52:51) zdobytych przez PTK i UKS w pierwszych dwóch kwartach podkreśla strzelecki pojedynek!

Po przerwie wreszcie zaczęliśmy agresywnie bronić, uzupełniać się na pozycjach i co najważniejsze powoli wracać do ubiegłorocznej postawy Sreberek, gdzie zaczynaliśmy budować atmosferę boiskową od OBRONY! Zatrzymujemy zmęczone pabianiczanki na 11 pkt., zdobywając o 10 oczek więcej, III kwarta okazała się kluczowa, decydująca o losach spotkania derbowego! Zbilansowana gra, to klucz do zwycięstwa! Brawo WY :)

W ostatniej odsłonie trenerzy obydwu drużyn pozwolili sobie na wykorzystanie całej ławki i spotkanie kończy się remisową kwartą (12:12).

Podziękowania dla ambitnie walczących koszykarek z legendarnego miasta basketu żeńskiego, a Basketkom z Miasta Sportu - Aleksandrowa Łódzkiego wielkie gratulacje za odbudowanie się w tak krótkim czasie i pokazaniu potencjału Dream Team-u, najmłodszej drużyny pierwszoligowej w historii naszego klubu, średnia wieku 18,11! Brawo WY :)

Wielkie podziękowania kierujemy do sztabu trenerskiego - Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Tomasza Grzeszczakowskiego za znakomity scouting i przygotowanie mentalne do trudnej, sobotniej rywalizacji, wszystkim Kibicom naszej reprezentacyjnej drużyny za wspaniałe wsparcie!

Dziękujemy :)

III kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

Grot TomiQ Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 75:84 (24:29, 28:22; 11:21, 12:12) statystyki, tabela.

Garść statystyk zagraliśmy na 48% z gry za dwa punkty (24/50), 32% za trzy punkty 6/19, 65% za jeden (18/28), 46 zbiórki (a17/29o), 19 asyst, 14 przechwytów, 4 bloki oraz eval aleksandrowskiej drużyny na poziomie 84! To jest to! Takie postawy oczekujemy w ataku, a czekamy na skuteczniejszą obronę! Statystyki porównawcze obydwie ekipy - punkty ze strat 9:10 dla UKS-u, punkty w "pomalowanym" 34:46 dla UKS-u, punkty drugiej szansy 7:10 dla UKS-u, punkty po szybkim ataku 23:12 dla PTK, punkty ławki 26:7 dla PTK... najwyższe prowadzenie 3 (52:49) PTK, 16 (65:81) UKS, najwyższa seria punktowa 7 (75:84) PTK, 10 (58:69) UKS, zmiany prowadzenia 7 razy, remisy 13 razy, czas prowadzenia 5:46 PTK, 28:10 UKS...

Sreberka jutro "wypoczywają" podczas odnowy biologicznej przygotowanej przez fizjoterapeutów Pawła Karasiaka i Sonię Bałwas, ale już w najbliższą środę zmierzymy się z drużyną MUKS-u WSG Supravis Bydgoszcz (godz. 18.30) podczas rozgrywek U-22, a w sobotę powalczymy z niepokonanym liderem grupy B pierwszej Ligi Kobiet - CTL Zagłębie Sosnowiec (17.00)!