• Trzecia wygrana z rzędu! Gratulacje :)

Trzecia wygrana z rzędu! Gratulacje :)

18 listopada 201712-

Dziś w szóstej kolejce rozgrywek drugoligowych okręgu mazowieckiego doszło do pojedynku derbowego, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną AKS Koszykówka Łódź!

SMS-ianki prowadzone przez sztab trenerski w składzie; trener główny Piotr Rozwadowski, Adam Rajkowski (trener odpowiedzialny za szkolenie wysokich graczy), trenerów przygotowania motorycznego Piotr Milbrandt i Maciej Kosiak uzupełniają cykl szkolenia poprzez uczestnictwo w walce drużyn drugoligowych i mamy nadzieję, że bezcenne doświadczenie przyniesie efekt w rozrywkach juniorek młodszych U-18 oraz U-22 :)

W sobotnie popołudnie zmierzyliśmy się z doświadczoną łódzką drużyną, w której w składzie znalazły się byłe Basketki; Zuzanna Gortat, Żaneta Morawiec oraz Martyna Zdunek, ale młode-gniewne uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim klas I A i B oraz II i III A "nie zamierzały sprzedać tanio skóry"! Odważnie ruszyły na przeważające fizycznie przeciwniczki, by w połowie pierwszej odsłony prowadzić już 17:5. Ostatecznie po znakomicie zbilansowanej grze w obronie i ataku zamykamy I kwartę wynikiem 27:9! :)

Aleksandrowskie zmienniczki w kolejnej część spotkania dzielnie walczą z łodziankami, ale to one wygrywają II kwartę 10:12, odrabiając część strat. Na przerwę schodzimy przy wyniku 37:21! :)

Po przerwie w trzeciej odsłonie ponownie wywierając presję na łodziankach doprowadzamy do kolejnych strat przy wyprowadzaniu piłki, zdobywając następne "łatwe" punkty! Dokładamy następne 9 oczek do przewagi i przed ostatnią częścią rywalizacji wychodzimy przy wyniku 56:31! :)

Ostatnie dziesięć minut, to wielki zryw gości, którzy bezlitośnie wykorzystują rozluźnienie w Team-ie trenera Piotra, każde zawahanie w obonie i ataku zostało skarcone przez łodzianki, które finiszują w ostatniej odsłonie 2:17. Ostatecznie po znakomitym zaangażowaniu w obronie i ataku naszych SMS-ianek sprawiamy kolejną miłą niespodziankę, tym razem ogrywając doświadczone łodzianki i wygrywając trzecie spotkanie z rzędu! BRAWO WY :)

W sobotę zadebiutowała kolejna SMS-ianka, tym razem Klaudia Dudek (7 pkt.), która była bezlitosna dla wysokich graczy przyjezdnych :) panowała w "pomalowanym"! Na wyróżnienie ponownie zasłużyła Martyna Janusz (15 pkt.) najlepiej punktująca aleksandrowska koszykarka, ale "nie miała wyjścia", kiedy na trybunach pojawia się ukochana rodzinka :)

Znakomita postawa SMS-ianek dobrze wróży przed jutrzejszym hitem rozgrywek juniorek młodszych, gdzie we własnej hali podejmiemy pabianiczanki.

Gratulujemy :)

II Liga Kobiet szósta kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AKS Koszykówka Łódź 58:48 (27:9, 10:12; 19:10, 2:17) statystyki, tabela.

Za tydzień, a dokładnie w najbliższy piątek 24 listopada wyjedziemy do dalekiego Radomia, gdzie powalczymy o kontynuację dobrej passy. Startujemy o godzinie 19.00 w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera 22. Trzymamy kciuki!