• Wymarzony początek sezonu 2021/2022! <3

Wymarzony początek sezonu 2021/2022! <3

02 października 202112-

W minioną sobotę najstarsza grupa SMS-ianek zainaugurowała udział w rozgrywkach seniorskich I Ligi Kobiet!

Kochana Rodzinko UKS-u, mija dekada, to już dziesiąty sezon w przedsionku ekstraklasy z udziałem aleksandrowskiej młodzieży, tak, tak poligon doświadczalny w postaci ciężkich bojów z doświadczonymi koleżankami z innych ekip, znakomicie uzupełnia szkolenie uzdolnionych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Naszej Małej Ojczyźnie - Aleksandrowie Łódzkim! W efekcie ciężkiej pracy od 8 lat staliśmy się Dream Team-em odwiedzającym Finały Mistrzostw Polski, a w tegorocznej edycji najstarszej grupy młodzieżowej juniorek starszych U-19 stawiani jesteśmy, jako jedni z kandydatów do ZŁOTA! <3

Ale wróćmy do inauguracji, w której młode-gniewne z Miasta Sportu Dream Team U-19 (średnia wieku 17,5) zmierzyły się z beniaminkiem drużyną UKS Huragan Wołomin, która zadebiutowała w rozgrywkach pierwszoligowych, po 19 latach nieobecności w przedsionku ekstraklasowym.

Drużyna z Wołomina dotychczas ogrywana na parkiecie II LK (WOZKosz) w sezonie 2021/2022 wystartowała w nowym składzie, gdzie doświadczenie podstawowych wołominianek zostało "odświeżone" młodzieżą (średnia wieku 20,38), a drużynę prowadzi już legenda wołomińskiej koszykówki żeńskiej trener Piotr Dąbrowski wspierany przez asystentkę Igę Kluczyńską-Firszt. Drużyna powstała w sierpniowych przygotowaniach i z doświadczeniem parkietów USA (Natalii Panufnik, Weroniki Nowakowskiej) wraz z pasjonatami ma nadzieję, że sprawią niespodziankę podczas sezonu, a kameralna arena w Wołominie na pewno, będzie mocnym argumentem gospodyń!

I kwarta

Parkiet w Hali OSiR Huragan przy ul. Korsaka 4 w Wołominie bardzo miło przywitał SMS-ianki, które pewnie weszły w spotkanie i od pierwszych minut dominowały, ale gospodynie za sprawą najskuteczniejszej wołominianki Anny Pietkiewicz 20 pkt. (5x3) rzutami dystansowymi skutecznie odpowiadał. Mimo wyrównanej walce, udało się młodym-gniewnym z Miasta Sportu w końcówce pierwszej odsłony na "odjechanie" kilkupunktowe (12:19), zawdzięczają to determinacji w zbilansowanej grze obrony i ataku, co bardzo cieszy <3

II kwarta

W kolejnej części rywalizacji potwierdzamy dojrzałość boiskową i konsekwentnie angażując się w grę obronną skutecznie zatrzymujemy gospodynie i grając dobry basket w ataku powiększamy przewagę 27:38! Mocniej i agresywniej grający Huragan wspierany przez licznie zgromadzony kibiców pokazał momentami, że w drugiej połowie trzeba bardzo uważać i być skoncentrowanym.

III kwarta

Nasze obawy niestety potwierdziły się i w trzeciej kwarcie nieskoncentrowane Basketki dały się sprowokować koleżankom z Wołomina, które grając jeszcze mocniej w obronie skutecznie odrabiają punkt za punktem i zrobiło się bardzo nieciekawie! Kiedy zbliżyły się w ósmej minucie na dwa oczka 47:49, na szczęście "pozbieraliśmy się" i za sprawą celnych rzutów dystansowych SMS-ianki Karoliny Dżochowskiej (14 pkt., 2x3) skutecznie odpieramy napór przeciwniczek. Na ostatnie 10 minut schodzimy przy wyniku 47:51.

IV kwarta

Emocje towarzyszyły nam do ostatniej sekundy spotkania, agresywna obrona strefowa Huraganu sprawiała duży kłopot aleksandrowskim koszykarkom, ale trzeba podkreślić, że to właśnie w tym elemencie zdecydowanie przewyższaliśmy gospodynie. Dziś o wygranej w Wołominie właśnie zadecydowała determinacja w grze obronnej podopiecznych trenera Adam Rajkowskiego! Przypomnijmy sobie w ubiegłorocznej rywalizacji pierwszoligowej niestety nie udało nam się wygrać spotkania, ale właśnie bezcenne doświadczenie po porażkach dało siłę i dojrzałość w najważniejszych momentach zaciętej rywalizacji na parkiecie OSiR przy ul. Korsaka 4!

Podziękowania dla ekipy z Wołomina za nieustępliwość i walkę do ostatniej sekundy, a Basketkom gratulujemy opanowania swoich emocji i dobrej gry w podstawowych elementach ukochanej koszykówki <3 dziękujemy Wam za bardzo udany wieczór, który na długo zapamiętamy! Brawo WY <3

MVP spotkania uznano powracającą do formy najbardziej zbilansowaną SMS-iankę Kingę Stasinowską (14 pkt., 2x3, zbiórek 8, w tym, aż 3 w ataku, 2 asysty, 1 przechwyt), na wyróżnienie zasługują kapitan Alicja Jarząb (22 pkt., 1x3, za dwa 7/10 70%!, 8 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt), Emila Bołbot (10 pkt, 4 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt), znakomicie prowadzącą grę Natalię Donica (6 pkt., 1x3, 4 zbiórki, 9 asyst, 3 przechwyty) przy nieobecności Aleksandry Rok, wzięła ciężar na swoje barki i poprowadziła aleksandrowski Dream Team do zwycięstwa, wspomnianą Dżocho, która potwierdza swoje atuty w ataku, ale również zdecydowanie poprawiała, szczególnie w drugiej połowie grę obronną, dołożyła 3 zbiórki, 1 asystę, 1 blok!

Foto relacja przygotowana przez gospodarzy - tutaj

Zapis video - tutaj

I kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet (2.10.2021 r.)

UKS Huragan Wołomin - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 60:69 (12:19, 15:19; 20:13, 13:18) statystyki, tabela.

Przypomnijmy z uwagi na prace wykończeniowe w Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki SMS-ianki zagrają miesiąc otwarcia na wyjeździe, ale inauguracja w Mieście Sportu (6.11.2021 r.) tuż, tuż...

Za tydzień wyjazd do Płocka, gdzie zmierzymy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale Basketki po ubiegłorocznym bardzo udanym występie polubiło Halę ZS 1 przy ul. Piaska 5, więc liczymy na niespodziankę! <3