• Za nami dekada udziału w rozgrywkach pierwszoligowych!

Za nami dekada udziału w rozgrywkach pierwszoligowych!

29 liprwca 202212-

Tak, tak minęło już dziesięć lat występów UKS Basket Aleksandrów Łódzki w I Lidze Kobiet!

Przypomnijmy sezon 2012/2013 debiut aleksandrowskiej koszykówki w przedsionku ekstraklasowym w inauguracyjnym spotkaniu w Mieście Sportu (7.10.2012 r.) godz. 16.00 Hala wówczas MZS ul. Waryńskiego 22/26, gdzie przeciwnikiem, była drużyna MKK Siedlce... szczegółowe statystyki

Wystąpiliśmy w składzie - kpt. Roksana Schmidt (22), Paulina Rojek (numer 4), Nikola Kacperska (5), Katarzyna Cicha (7), Natalia Tyczkowska (8), Iga  Walentowska (9), Anita Tomaszewska (11), Justyna Wilk (12), Kinga Bączek (14), Ewa Canert (15), Justyna Włazińska (17), Monika Lelek (25). Trenerem wówczas, był Coach Dariusz Raczyński, a asystentem świętej pamięci Tomasz Rospara. Komisarzem, był Michał Lesiński, a posędziowali Konrad Lasocki wraz z Piotrem Cyniakiem.

Wszystkich Was serdecznie pozdrawia Rodzinka UKS-u <3

Wówczas rozgrywki pierwszoligowe wyglądały podobnie do dzisiejszych 16 drużyn podzielonych na dwie grupy, gdzie Basketki zmierzyły się z ośrodkami z Ostrowa Wielkopolskiego, wspomnianych Siedlec, Łomianek, Warszawy, Lublina, Wrocławia i Sosnowca. Po rundzie zasadniczej zajęliśmy IV miejsce z bilansem 8 wygranych i 6 porażkach, ostatecznie zajęliśmy XII miejsce w debiutanckim sezonie 2012/2013...

Dziś traktujemy udział w I LK jak "pole bitew" dla uzdolnionej, aleksandrowskiej młodzieży, która poprzez bezcenne ogrywanie na poziomie pierwszoligowym, zebrane doświadczenie przenosi na walkę o najwyższe cele w rozgrywkach młodzieżowych najstarszej grupy juniorek starszych U-19!

Wkrótce poznamy terminarz i oczywiście wyczekiwany skład na nowy sezon 2022/2023, ale już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki do przepięknej Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5! Do zobaczenia w październiku!

Powodzonka!