• Derby SMS-ów dla Miasta Sportu! :)

Derby SMS-ów dla Miasta Sportu! :)

24 lutego 201812-

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej rozgrywek pierwszoligowych zmierzyliśmy się w derbowym spotkaniu dwóch Szkół Mistrzostwa Sportowego, które rozegrało się w hali przy ul. Milionowej 12 w Łodzi...

Zmotywowane podopieczne trenera Piotra Neydera rozpoczynają nietypowo dla siebie, skupione od pierwszym minut znakomicie otwierają spotkanie, by w połowie pierwszej kwarty wyjść na 7-punktowe prowadzenie (8:15)! Ostatecznie pewne siebie najstarsze Basketki zakończyły część numer jeden wynikiem 19:24! Niestety w drugiej odsłonie wdziera się nerwowość w grze SMS-ianek z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego, zbyt duża ilość błędów uskrzydla łodzianki, które odrabiają straty i na dłuższą przerwę drużyny schodzą przy remisie 36:36!

Zasłużony odpoczynek przynosi efekty, aleksandrowskie koszykarki wracają do świetnej gry podkoszowej, którą wreszcie wspiera obwód! Zbilansowana gra obronna z atakiem przynosi zamierzone efekty, wychodzimy na siedmiopunktowe prowadzenie (47:54)!

Ostatnie dziesięć minut, to pełna kontrola Team-u trenera Piotra, mimo determinacji łodzianek odpieramy ataki i kończymy pojedynek derbowy zwycięstwem, które zapewnia naszej młodej drużynie (średnia 18,78) dominację w woj. łódzkim, jesteśmy najlepszą ekipą w woj. łódzkim w I Lidze Kobiet! Brawo WY :)

Jednogłośnie MVP zawodów uznano środkową UKS-u Basket Weronikę Telengę (19 pkt., 22 zbiórki 11o/11a, 2 asysty, 6 bloków i eval 35! woow), która jak zawsze zdominowała "pomalowane" po jednej i drugiej stronie, a jej wkład w obronę jest nie do przecenienia! Dziękujemy Wera :)

Dziś wszystkie Basketki zasłużyły na wielkie brawa, wszystkie wchodzące na parkiet zapunktowały oraz zaangażowały się w obronę! Dziękujemy WAM :)

Wartym również podkreślenia jest powrót na ławkę po prawie trzech miesiącach (ostatni pechowy mecz 29.11.2017 r.) Patrycji Krzyszczak, której życzymy nadrobienia zaległości :) niestety mamy również smutną wiadomość nasza rozgrywająca Agnieszka Myślak pechowo w końcówce spotkania skręciła staw skokowy :( trzymaj się Piorun, jesteśmy z Tobą!

Ponieważ zaistniał problem ze statystykami spotkania na stronie PZKosz, przedstawiamy kilka z nich;

• punkty ze strat ŁKS 21, UKS 12
  • punkty w pomalowanym ŁKS 36 (18/45) 40,0 %, UKS 50 (25/40) 62,5 %
  • punkty drugiej szansy ŁKS 11, UKS 19
  • punkty z szybkiego ataku ŁKS 23, UKS 13
  • punkty z ławki ŁKS 2, UKS 15
  • najwyższe prowadzenie ŁKS 3 (42-39), UKS 12 (47-59)
  • najwyższa seria punktowa ŁKS 6 (55-61), UKS 13 (47-59)
  • zmiany prowadzenia 24
  • remisy 9
  • czas na prowadzeniu ŁKS 02:27, UKS 29:24
Punkty dla drużyny ŁKS zdobyły - Natalka Gwizdała 22, Aleksandra Wajler 15, Karolinka Podkańska 11, Edyta Faleńczyk 10, kapitan Patrycja Jastrzębska 8, Jagoda Bandoch 2, Weronika Karpiszuk 0, Martyna Borowiecka, Marlena Papuga i Joanna Łabuz nie zagrały.
UKS Basket SMS - Wercia Telenga 19, Martynka Leszczyńska 16, kapitan Natalka Danych 13, Aguś Myślak 8, Wiki Kośla 6, Marti Wieczyńska i Agatka Maciejewska 5, Roksanka Płonka i Jess Solak 2, Justyś Samulak, Pati Krzyszczak i Klaudusia Dudek nie zagrały :) siła w WAS!
Dziękujemy podopiecznym trenerki Elżbiety Nowak i asystenta Mirosława Trześniewskiego za walkę i upór, ale dziś wygrywa młodzież z Miasta Sportu, która w bardzo dojrzałym stylu potwierdza dominację w łódzkim!

XXI kolejka I Ligi Kobiet

ŁKS AKS Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 68:76 (19:24, 17:12; 11:18, 21:22) statystyki, tabela.

Za tydzień nietypowo, bo w niedzielę zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej i na wszystkich parkietach pierwszoligowych startujemy o godzinie 18.00! Więc gorąco zapraszamy w niedzielny wieczór na emocje sportowe do hali SP 1 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim ul. Waryńskiego 22/26! Do zobaczenia :)