• Zabrakło konsekwencji i ... siły :(

Zabrakło konsekwencji i ... siły :(

20 grudnia 201712-

W środowe popołudnie najstarsze Basketki pod wodzą trenera Piotra Neydera i trenera przygotowania motorycznego Macieja Kosiaka zmierzyły się z wiceliderem rozgrywek drużyną ze Swarzędza, był to rewanż za wysoką porażkę z II kolejki, z dnia 8 października - 84:44...

XIII kolejka rozgrywek pierwszoligowych rozpoczęła się pechowo dla aleksandrowskich koszykarek, podopieczne trenerki Anny Talarczyk po czterech minutach gry odnotowały run 0:8! Po time-out-cie wreszcie zdobywamy pierwsze punkty w spotkaniu, tym razem to Basketki odnotowują run 7:0! :) Ostatecznie pierwsza odsłona kończy się wynikiem 11:12...

W drugiej kwarcie, to Team trenera Piotra rozdaje karty, wreszcie funkcjonuje zbilansowana gra w obronie i w ataku, w efekcie wygrywamy różnicą 4 oczek, wychodząc na prowadzenie 27:24!

Po przerwie trwa zacięta rywalizacja, pełna nerwowości po obydwu stronach. Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć i mamy III część meczu na remisie 19:19... niestety ostatnie dziesięć minut należało zdecydowanie do gości dzisiejszego spotkania, którzy konsekwentnie wykorzystywali luki w grze obronnej Basketek, a gospodynie nie potrafiły odpowiedzieć, by w końcówce przegrać mecz prowadzą ponad 25 minut :(

Gratulujemy drużynie z Wielkopolski za determinację i wygraną, a aleksandrowskim młodym koszykarkom dziękujemy za ambitną walkę, dziś zdecydowanie poprawiliśmy postawę na boisku w porównaniu z poprzednią kolejką, ale niestety zabrakło niewiele, by cieszyć się z siódmej wygranej w rozgrywkach I Ligi Kobiet grupy B... to nie koniec emocji pierwszoligowych, w dniu 28 grudnia podopieczne trenera Piotra wyjeżdżają do Krakowa, gdzie zmierzą się w ostatnim meczu starego roku 2017 z gospodyniami drużyną AZS Politechniką Koroną Kraków, niepokonanym liderem! Trzymamy kciuki :)

Obydwu drużynom składamy gorące życzenia bożonarodzeniowe! Wesołych Świąt :)

XIII kolejka I Ligi Kobiet grupa B
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Lider Swarzędz 57:65 (11:12, 16:12; 19:19, 11:22) statystyki, tabela.