• Pojedynek na szczycie juniorek starszych U-19 <3

Pojedynek na szczycie juniorek starszych U-19 <3

26 października 202112-

Październikowy maraton (8 spotkań) najstarszych SMS-ianek zakończył się pojedynkiem z team-em za miedzy - Widzewem Łódź, prowadzonym przez trenerkę Agnieszkę Kuczmerę i asystenta w osobie Pana Prezesa łódzkiego Klubu Ryszarda Andrzejczaka...

Pojedynek na szczycie dwóch niepokonanych ekip miał pokazać siłę aleksandrowskiej drużyny w pierwszym miesiącu rozgrywek juniorek starszych U-19 (rocznik 2003 i młodsze), przypomnijmy sezon 2021/2022 bardzo przyspiesza z końcem roku i już 16 grudnia rusza Turniej Strefowy! Tak, tak przed samą przerwą świąteczną, będziemy już widzieć, gdzie jedziemy, czy na 1/2 Mistrzostw Polski, czy też powalczymy w ćwierćfinałach MP U-19.

I kwarta

Hit VI kolejki rozpoczyna się po myśli SMS-ianek, które pewnie wchodzą w spotkanie (0:5), ale po chwili do głosu dochodzą gospodynie, które mimo braków fizyczności nie poddały się i ambitnie walczył do ostatniego gwizdka! Basketki ostatecznie wygrywają pierwszą odsłonę różnicą 7 oczek (7:14)...

II kwarta

Lecz w kolejnej odsłonie zaangażowaliśmy się w zdobywanie punktów, a w grze obronnej pozwalamy na bardzo dużo widzewiankom, które zaczynają wykorzystywać bierną obronę i trafiać rzuty dystansowe! Gospodynie odrabiają 1 punkcik, ale to był sygnał dla podopiecznych trenera Adama Rajkowskiego, Sebastiana KaralusaKonrada Talarkiewicza! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 23:29...

III kwarta

Przewidywania niestety się sprawdziły! Ponownie popełniamy liczne błędy w defensywie, ale co najbardziej szokowało pudłowaliśmy spod samego kosza - akcję za akcją :( Nie przystoi IV drużynie w Polsce, jak stwierdził trener Adam braku wykończenia pewnych 30 akcji! Ponownie gospodynie odrabiają straty, tym razem 3 oka!

IV kwarta

Podmęczone widzewianki, popełniają coraz więcej błędów w ataku, a aleksandrowianki wreszcie agresywnie bronią, wykorzystując kontrę za kontrą, w efekcie run 8:0, który zakończył zaciętą rywalizację przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi.

Dziękujemy za ambitną postawę drużynie Widzewa Łódź, a starszym SMS-iankom gratulujemy wygranej, ale należy bardzo szybko wyciągnąć wnioski z bardzo słabej postawy Dream Team-u U-19!

Pechowo zakończyła się rywalizacja dla Oliwii Trzymkowskiej i Natalii Donicy, które mamy nadzieję nie zrobiły sobie poważnej krzywdy. Jesteśmy z Wami, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdróweczka <3

VI kolejka rozgrywek juniorek starszych U-19 26.10.2021 r. godz. 17.45 Hala MOSiR Łódź ul. Małachowskiego 5/7

Widzew Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 47:56 (7:14, 16:15; 14:11, 10:16) statystyki, tabela.

Listopad jest jeszcze bardziej wymagającym miesiącem, niż poprzedni, dziesięć spotkań (I LK wraz U-19), rozpoczynamy od wyjazdu do Łodzi, gdzie uwaga na słynnej Hali Atlas Arenie przy al. ks. bp. Władysława Bandurskiego 7 w Łodzi zmierzymy się z drużyną ŁKS KK Łódź. Startujemy o godzinie 16.15. Trzymamy mocno kciuki <3