• Jedną nogą w półfinałach...

Jedną nogą w półfinałach...

22 stycznia 201712-

Podopieczne trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzny niesione wspaniałym dopingiem niezawodnych kibiców aleksandrowskiej drużyny wygrywają bitwę z krakowską drużyną przybliżając się do awansu do dalszej fazy rywalizacji juniorek starszych U-22, udziału w półfinałach Mistrzostw Polski! Gratulujemy!

AZS Politechnika Korona Kraków prowadzona przez trenerów Wojciecha Eljasza-Radzikowskiego i Andrzej Włodarza od pierwszych minut została zaskoczona rewelacyjną grą Basketek, które swoją determinacją i wolą zwycięstwa zaimponowały licznie zgromadzonym kibicom w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego! W przeciwieństwie do dnia poprzedniego, czyli rywalizacji z poznańską drużyną, dziś "wychodziło" wszystko, uzupełnianie się w obronie, zbilansowana gra wysokich graczy i obwodowych, ale niestety radość trwała przez pierwsze 10 minut, kolejne odsłony to horror dla najwspanialszych kibiców aleksandrowskiej koszykówki!

Trenerzy Politechniki Krakowskiej wprowadzili "strefę" w grze obronnej i skończyła się sielanka! Piętnastopunktowa przewaga z pierwszej kwarty (28:13) topniała z każdą kolejną odsłoną (17:22, 12:22), by doczekać się w chwili, kiedy ambitne azetesianki z Krakowa wraz z końcową syreną trzeciej części doprowadziły do remisu 57:57! Konsternacja...

Na szczęście Basketki z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego znalazły wreszcie receptę na przebicie się przez "krakowski mur" i wyrwaliśmy bezcenne zwycięstwo, jeszcze co prawda nie gwarantujące awansu, ponieważ czekamy na wyniki ostatniej rywalizacji w grupie I, gdzie zmierzą się ENEA AZS Poznań z AZS-em z Krakowa, start godz.13.30.

W przeciwieństwie do piątkowego spotkania, dziś do walki o awans do 1/2 MP U-22 włączyła się nasza "ławka", gdzie impuls do zwycięstwa dały Karolina Filipczak (10 pkt., 1 zbiórka, 5 asyst, 2 przechwyty, eval 7) i Natalia Tyczkowska (9 pkt., 3 zbiórki, eval 9)! Dziękujemy! Brawo!

Nasza "pierwsza piątka" również zasługuje na słowa pochwały, za determinację i wolę zwycięstwa, gdzie nasza kapitan Weronika Telenga (17 pkt., 24 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty, 1 blok i eval 38!) potrafiła w krótkim czasie stworzyć atmosferę, która poniosła młode aleksandrowskie koszykarki do bardzo ważnego zwycięstwa! Martyna Leszczyńska (16 pkt., 14 zbiórek, 4 asysty, 1 blok, eval 27!), Natalia Danych (11 pkt., 4 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt, eval 5), Agata Maciejewska (5 pkt., 1 zbiórka, 2 asysty, 2 przechwyty), Agnieszka Myślak (4 pkt., 1 zbiórka, 2 asysty, 1 przechwyt i 1 blok)! Dziękujemy WAM!

Doceniając ambitną grę krakowianek, gratulujemy całemu Team-owi za determinację i walkę do ostatnich sekund spotkania!

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-22 (I grupa)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Politechnika Korona Kraków 72:64 (28:13, 17:22; 12:22, 15:7) statystyki.

W imieniu zwycięskiego Team-u z Aleksandrowa Łódzkiego pragniemy serdecznie podziękować za wspaniały doping naszym niezawodnym kibicom, na których zawsze możemy liczyć! Rodzina UKS-u zawsze na medal! Dziękujemy!