• Nieudany początek ćwierćfinałów MP :(

Nieudany początek ćwierćfinałów MP :(

21 stycznia 201712-

Niestety od niespodziewanej przegranej rozpoczęły udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski U-22 podopieczne trenera Piotra Neydera i Edyty Koryzny. Rywalizacja z gospodyniami turnieju ekipą ENEA AZS Poznań rozpoczęła się od zaciętej walki punkt za punkt, aż do szóstej minuty I kwarty, gdzie tablica wyników wskazywała wynik 13:14 dla Basketek, niestety aleksandrowskie koszykarki nie znalazły recepty w ataku, a poznanianki dorzucają kolejne 10 punktów! Pierwsza odsłona kończy się wynikiem 23:14!

W kolejnej odsłonie ponownie trwa bezsilność rzutowa podopiecznych trenera Piotra i Edyty, a przy bardzo agresywnej grze drużyny trenera Krzysztofa Dobrowolskiego azetesianki umacniają się na prowadzeniu! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:25!

Po zmianie stron nastąpiła metamorfoza, gdzie to gospodynie zostały zaskoczone press-em w obronie, a aleksandrowianki odblokowały się rzutowo, by w efekcie odnotować run 0:13 i doprowadzić w kończącej się szóstej minucie III kwarty do wyniku 41:38! Niestety ponownie zabrakło sił schorowanym Basketkom i drużyna ENEA AZS Poznań odpiera atak. Przedostatnia odsłona kończy się przy wyniku 55:46!

Ostatnie dziesięć minut, to kolejna zaskakując część zaciętej rywalizacji drużyn z Poznania i Aleksandrowa Łódzkiego, po czterech punktach zdobytych przez gospodynie nastąpiła czterominutowa "cisza", gdzie żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do zdobywania punktów! Niemoc przerywa kapitan aleksandrowskiej drużyny Weronika Telenga (2 pkt., 21 zbiórek, 1 przechwyt, 5 bloków, eval 23), ale niestety to nie pomogło w ożywieniu gry naszej drużyny.

Zasłużenie przegrywamy spotkanie, nie mając żadnych argumentów w pomocy z ławki, przegraliśmy rywalizację 22:1, co okazało się kluczem do wygranej młodej ekipy z Poznania! Gratulujemy drużynie trenera Krzysztofa!

Dziękujemy Basketkom za wolę walki i próby zmiany oblicza spotkania, niestety dobra gra Natalii Danych (16 pkt., 3 zbiórki, 1 asysta, 2 przechwyty, eval 4),  Agnieszki Myślak (10 pkt., 4 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty, eval 6), Natalii Tyczkowskiej (7 pkt., 4 zbiórki, 1 przechwyt, 1 zbiórka i eval 6), Martyny Leszczyńskiej (16 pkt., 4 zbiórki, 1 asysta, 1 blok, eval 12) i wcześniejsze statystyki naszej kapitan Werki, to zdecydowanie za mało! Niestety na zbliżonym poziomie sportowym, nie da się grać jedną piątką, zmiennicy są bardzo ważną częścią "układanki" i bez ich zaangażowania o sukcesy będzie bardzo ciężko...

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-22 (juniorek starszych)

Grupa I

ENEA AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64:53 (23:14, 18:11; 14:21, 9:6) statystyki.

Dziś zagramy z drugą drużyną AZS-u, tym razem z Politechniką Korona Kraków, mecz prawdy, który zadecyduje, czy mamy szansę na awans do półfinałów MP U-22! Trzymajcie kciuki, startujemy o godzinie 20.00!