• Kolejny sukces SMS LO Aleksandrów Łódzki!

Kolejny sukces SMS LO Aleksandrów Łódzki!

16 marca 201712-

Podopieczne trenerki Edyty Koryzny oraz trenera Piotra Neydera zdobywając Wicemistrzostwo woj. łódzkiego w kategorii juniorek młodszych U-18K awansowały do fazy strefowej łódzko-kujawsko-pomorskiej! Brawo :D Gratulacje!

Uczennice klas I i II A Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym oraz III klasy Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim zmierzyły się w bitwie o wszystko z łódzką drużyną Widzewa Szkoły Gortata prowadzoną przez trenerów Piotra Niewiadomskiego i Łukasza Czuku!

W rundzie zasadniczej w rywalizacji drużyn padł remis 1:1, i tak 27.11.2016 r. wygrywają Basketki 67:46, a 5 marca 2017 r. łodzianki udanie rewanżują się SMS-iankom 61:52, ale różnica małych punktów zadecydowała, że gospodyniami spotkania barażowego jest Miasto Sportu Aleksandrów Łódzki.

Łódzka drużyna została wzmocniona o zawodniczkę SMS PZKosz Łomianki - Karinę Gzinkę (25 pkt.), a aleksandrowska drużyna rozegrała mecz o wszystko już w pełnym składzie z powracającymi po kontuzji kapitan Patrycją Krzyszczak (2 pkt.) i Marleną Piotrowską (8 pkt.)!

Od pierwszych minut do ataku ruszyły Basketki (4:0), ale szybko skontrowały widzewianki (4:4), lecz od trzeciej minuty, podopieczne trenerów Edyty i Piotra za sprawą dobrze dysponowanej Jessici Solak (7 pkt.) wychodzą na prowadzenie, którego już nie oddały choćby na sekundę! Pierwszą odsłonę (23:17) kończy efektownie celnym rzutem dystansowym, nie kto inny jak Jessssssss :)

Druga kwarta, to zacięta rywalizacja, gdzie kolejne Basketki Natalia Gozdek (10 pkt.), Karina Skopińska (14 pkt.) wytrzymują "ciśnienie" i odważnie pokazują swoje ciężko wypracowane umiejętności! Ponownie ostatnia akcja kwarty należy do SMS-ianek, a tym razem bohaterką jest nasz "Kurczaczek"- Karinka, która w indywidualnej akcji wykorzystuje przewagę motoryczności! Brawo! Dokładamy kolejne osiem oczek do przewagi i schodzimy na przerwę przy wyniku 46:32!

Po przerwie włączyła się nasza kolejna liderka drużyny Martyna Leszczyńska (29 pkt.), jedenaście punktów "Leszcza" - Martynki w trzeciej odsłonie potwierdza przewagę Basketek na obwodzie i w "pomalowanym"! Run 12:3 rozpoczyna przedostatnią kwartę, ale łodzianki nie zamierzały się poddać i przy stanie 58:38 ruszają do odrabiania strat...ostatecznie kwarta kończy się wynikiem 67:51!

Ostatnia odsłona, to ambitna walka łodzianek, ale aleksandrowskie koszykarki rewelacyjnie zmotywowane do spotkania, skutecznie skontrowały w końcówce pojedynku i mogły świętować z awansu kolejnej grupy młodzieżowej Rodziny UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki!

Gratulacje! Brawo :)

Na słowa pochwały zasługuje również młoda-gniewna rozgrywająca Wiktoria Kośla (8 pkt.), która poprowadziła drużynę do pierwszego sukcesu, w tym sezonie! Dziękujemy :)

Dziś Justyna Samulak i najmłodsza Basketka Patrycja Borawska dzielenie walczyły, ale nie było im dane wpisanie się na listę zdobywczyń punktów, więc przed Wami jeszcze trzy dni, odbijecie sobie :)

Pozostałe Basketki Ewa Pietrzak, Martyna Starzyńska oraz Kinga Chodorowska nie miały szansy na pokazanie swoich umiejętności, ale już jutro zaczynamy ciężkie trzy dni, gdzie każda z podopiecznych trenerów Edyty i Piotra, będzie miała za zadanie dać z siebie wszystko!

Do Bydgoszczy pojadą również Julia Ciesielska, Aleksandra Zwolińska i Agnieszka Wróbel, którym życzymy bezcennych minut grania w turnieju strefowym!

Świętowanie, będzie bardzo krótkie ponieważ już jutro zaczynamy walkę o bezpośredni awans do półfinałów MP U-18K. Ponieważ strefa łódzko-kujawsko-pomorska jest drugą w Polsce, więc do fazy ogólnopolskiej awansują wszystkie drużyny, ale najlepsza z nich pojedzie dopiero na półfinały MP! Więc jest o co walczyć, przypomnijmy jutro o godz.16.00 w Hali Powiatowej przy ul. św. Jana 30/26 w Pabianicach powalczymy z Mistrzem woj. łódzkiego podopiecznymi trenerki Sylwii Wlaźlak, będzie się działo! Pojutrze rywalizacja przenosi się do Bydgoszczy, w sobotę zagramy z gospodarzem o godz.13.00, a w niedzielę o godz.11.00 zagramy z Toruniem.

Prosimy o trzymanie mocno kciuków!

GO SMS GO!

Mecz barażowy U-18K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Widzew Szkoła Gortata Łódź 78:69 (23:17, 23:15; 21:19, 11:18)

Statystyki spotkania;

UKS Basket SMS - Martyna Leszczyńska 29 pkt., Karina Skopińska 14 pkt., Natalia Gozdek 10 pkt., Wiktoria Kośla i Marlena Piotrowska po 8 pkt., Jessica Solak 7 pkt., Patrycja Krzyszczak kapitan 2 pkt., Justyna Samulak i Patrycja Borawska 0 pkt.

Widzew Szkoła Gortata Łódź - Karina Gzinka 25 pkt., Julia Stankiewicz 11 pkt., Aleksandra Królikowska 10 pkt., Patrycja Kawczyńska kapitan i Wiktoria Rzeźnik po 8 pkt., Wiktoria Stępień 5 pkt., Sandra Ścigalska 2 pkt., Marta Kawczyńska i Maria Wybraniec 0 pkt., Katarzyna Charczenko nie weszła na parkiet.