• Pabianiczanki wygrywają...
image

Pabianiczanki wygrywają...

17 marca 201712-

SMS LO Aleksandrów Łódzki reprezentacja klas I i II A o profilu koszykarskim po wczorajszym wygranej z drużyną Widzewa Szkoły Gortata Łódź awansowały do Strefy łódzko-kujawsko-pomorskiej, gdzie w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z Mistrzyniami woj. łódzkiego i ponownie po meczu walki musieliśmy uznać wyższość koleżanek z Pabianic!

Rywalizacja rozpoczęła się pozytywnie dla podopiecznych trenerki Edyty Koryzny i trenera Piotra Neydera, które po pięciu pierwszych minutach prowadziły już 2:11, ale pabianiczanki przebudzają się i kwarta kończy się wynikiem 15:16...

Kolejna część spotkania, to zacięta walka kosz za kosz, ale ponownie dobrze dysponowane rzutowo gospodynie (6x3) odpierają skutecznie ataki Basketek. Na przerwę schodzimy przy wyniku 28:27!

W trzeciej odsłonie obydwie drużyny opadły z sił, by w efekcie pabianiczanki z aleksandrowiankami zdobyły łącznie, uwaga 12 punktów (7:5)! Ostatnia odsłona również nie należała do wysokich lotów, ale próbę nerw wytrzymują pabianiczanki, które wygrywają po raz trzeci z Basketkami, gratulacje!

Od jutra dwie łódzkie drużyny wystartują w dokończeniu fazy strefowej, ale już w Mieście Bydgoszczy, gdzie powalczą z gospodyniami i toruniankami!

Pabianice zagrają z Toruniem o godz.11.00, a Aleksandrów Łódzki zmierzy się z Bydgoszczą o godz.13.00.

Trzymamy kciuki!


Faza strefowa juniorek młodszych U-18K 
PTK Lumi Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 48:43 (15:16, 13:11; 7:5, 13:11)
PTK - Patrycja Kirsz kapitan 11 pkt. (3x3), Justyna Rudzka 19 pkt. (1x3), Martyna Cybert 9 pkt., Weronika Dolewa, Daria Kowalczyk (1x3) i Ewa Kielar 3 pkt., Natalia Łacwik oraz Martyna Dolewa 0 pkt., Alicja Kamieniak, Katarzyna Pęcina, Aleksandra Durnas oraz Wiktoria Ozimek wszystkie nie weszły na parkiet.
UKS - Patrycja Krzyszczak kapitan 0 pkt., Martyna Leszczyńska 17 pkt., Marlena Piotrowska 9 pkt., Jessica Solak 8 pkt. (2x3), Wiktoria Kośla 7 pkt. (1x3), Natalia Gozdek 2 pkt., Karina Skopińska, Justyna Samulak 0 pkt., Ewa Pietrzak, Martyna Starzyńska, Kinga Chodorowska oraz Patrycja Borawska nie weszły na parkiet. 

GO SMS GO!