• Ostatni egzamin zaliczony na 6 :)

Ostatni egzamin zaliczony na 6 :)

03 marca 201812-

W sobotnie wczesne popołudnie aleksandrowskie koszykarki prowadzone przez trenera Piotra Rozwadowskiego wyjechały na ostatni mecz poprzedzający zbliżającą się wielkimi krokami fazę strefową U-18! Przypomnijmy w ramach procesu szkoleniowego sezonu 2017/2018 rozgrywki II Ligi Kobiet sztab trenerski traktuje jako "poligon doświadczalny", gdzie głównym założeniem jest ogrywanie młodszych, uzdolnionych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim klas I, II oraz III o profilu koszykarskim!

W XIV kolejce rozgrywek drugoligowych spotkaliśmy się z doświadczoną łódzką drużyną AKS Koszykówka Łódź, z którą łatwo poradziliśmy sobie w pierwszym rozdaniu z VII kolejki 18 listopada 2017 r., gdzie bardzo wysoko wygrywaliśmy po trzech kartach (56:31), by w ostatniej części "lekko" się rozluźnić (58:48).

Po blisko trzech miesiącach niewiele zmieniło się w rywalizacji drużyn z Miasta Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego, fenomen uwaga ponownie wysoko przegrywają łodzianki trzy kolejne części rywalizacji, ale że zakończą się identyczną zdobyczą drużyn z pierwszego spotkania (31:56) , to naprawdę ciekawostka statystyczna! Przewaga doświadczenia łodzianek, to jedno, ale przewaga motoryczna SMS-ianek, to wyraźny problem łodzianek, które po prostu nie nadążały za biegającymi aleksandrowiankami!

Ostatecznie pewnie wygrywamy spotkanie odnotowując 6 zwycięstwo w ramach rozgrywek drugoligowych! Brawo WY :)

Dziękując drużynie AKS-u za ambitną postawę, mocno gratulujemy młodym-gniewnym z Miasta Sportu, dziś każda z SMS-ianek, była zagrożeniem dla przeciwniczek, zdobywając punkty! Już w najbliższy czwartek rozpoczynają najważniejszą część sezonu w rozgrywkach juniorek młodszych U-18!

Już dziś trzymamy mocno kciuki :)

XIV kolejka II Ligi Kobiet

AKS Koszykówka Łódź - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 47:71 (10:16, 12:20, 9:20, 16:15) statystyki, tabela.

Przed podopiecznymi trenera Piotra jeszcze dwa spotkania w ramach rozgrywek II LK, z drużynami z Radomia i Skierniewic!

GO SMS GO!